Zmiany na kilku ważnych ulicach w Piastowie

Piastów

Póki pogoda sprzyja, drogowcy pracują na terenie Piastowa pełną parą – m.in. na ulicach Skorupki, Orzeszkowej i Sułkowskiego. Natomiast nowym asfaltem mogą już jeździć mieszkańcy ul. Lisa-Kuli.

Do końca roku pozostało już niewiele dni, dlatego drogowcy korzystają z dobrej pogody i pracują ile mogą. W ostatnim czasie oddano ul. Lisa-Kuli. Ulice utwardzono, zainstalowano sączki odwadniające i położono asfalt. Jednak nie wszystkie remonty i przebudowy ulic uda się dokończyć przed nowym rokiem.

Prace trwają na ul. Orzeszkowej. Dokładnie na odcinku od ul. Godebskiego do ul. Sienkiewicza. Na ten moment budowane są tam chodniki, krawężniki i wjazdy na posesje. Jednak nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie położona w 2020 r.

Duże prace prowadzone są na ul. Skorupki, na odcinku od al. Piłsudskiego do posesji nr 16. Aktualnie w ulicy wykonywana jest kanalizacja deszczowa i inne roboty ziemne. Wzdłuż ulicy powstanie też nowe oświetlenie.

Z kolei na ul. Sułkowskiego (odcinek od ul. Żbikowskiej do ul. Bohaterów Wolności) dopiero rozpoczęły się roboty. Na ten moment wykonawca usuwa kolizje podziemne. Dodajmy tylko, że to zadanie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych (70 proc. kosztów).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Zmiany na kilku ważnych ulicach w Piastowie”

 1. Generał pisze:

  A kiedy remont Sułkowskiego? Czy wykonanie jest przez kogoś nadzorowane? Czy wykopanie kawałka betonu finalizuje pracę obiecanej nowej nawierzchni do 13 grudnia?

 2. Mikołaj pisze:

  Na ul Sułkowskiego nie robią nic.

 3. pabloj21 pisze:

  Może tak zrobić do końca remont Tetmajera od Fałata do Szarych Szeregów?

 4. Soplu pisze:

  Pod tym sklepem kręcą się członkowie bandy Mutantów. Są nietykalni. Kto im podskoczy kończy w rzeczce.

  • Kapiszon pisze:

   Hahaha dobre, mieszkam na tym osiedlu akurat i doskonale wiem co to za ludzie, nie ma co się ich obawiać.

   • Oparus pisze:

    No jasne, że nie. Tam przyjeżdża brat Janusza K. ps „Malarz” i „Bedzio” z Ożarowa. Jest spokój.

 5. Tommy pisze:

  A co z kawałkiem ulicy Karłowicza? Może 100 metrów, ale za drogo, nie da się zrobić.

 6. Anonim pisze:

  Odbieram wnuczkę, ze szkoły podstawowej nr.5 parking przed szkołą na pare samochodów… Za szkołą ulica Łukasińskiego i dobre miejsce do zaparkowania, ale takie dziury i sterczące studzienki, że wstyd jak diabli…

 7. Gosia pisze:

  Bismarck to żyd i menel 🇮🇱🍺

 8. Inżynier Wiśniewski pisze:

  Kochani, spójrzcie jak „remontują”Willę Millera. Zamiast wypalanych cegieł zgodnie ze sztuką konserwatorską dają najtańsze pustaki na szybko tuszując to tynkiem. Impregnowane deski na konstrukcji dachu dali tylko od strony ulicy, od strony parku są już najgorszej jakości sosnowe odrzuty. Lukarny w dachu są oparte na płytach paździerzowych itp zamiast być konstrukcją całkowicie z desek, tak jak to zostało zbudowane. W środku budynku są poza pustakami współczesne duże cegły dziurawki a w kominie plastikowe rury. Ciekawe co na to konserwator zabytków. Przecież to hakaś kpina.

 9. Lol pisze:

  Nooo na sułkowskiego… Ciekawe gdzie?????

 10. Ojob pisze:

  To i tak kropla morzu zrujnowanym miescie, gdzie ulice pamiętają ostatni remont w czasach Gierka np.Moniuszki, Paderewskiego, albo są klepiskiem jak np Barcewicza .Wstydź się Pan Panie Szulpiewski

  • Iwka pisze:

   Dlaczego sie ma wstydzic ?? Miasto wyladnialo duzo zieleni wszystkiego naraz sie nie zrobi chyba ze ktos niewie ile co kosztuje

   • jot pisze:

    szkoda, że pośród tej zieleni i rewitalizowanych zieleńców nikt nie pomyślał o ścieżkach dla ludzi 🙂

  • Tomek pisze:

   Proszę Pana nie mogę pana czytać. Chciałbym Pana poprosić żeby Pan się nie wstydził i występował pod imieniem i nazwiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły