Zmarł prof. Krzysztof Domaradzki

Podkowa Leśna

Nie żyje Krzysztof Domaradzki, warszawski architekt i urbanista, wykładowca Politechniki Warszawskiej, mieszkaniec Podkowy Leśnej.

Dr. hab. arch. Krzysztof Domaradzki był warszawskim architektem i urbanistą. Laureatem wielu konkursów architektonicznych i urbanistycznych. Współautorem licznych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Warszawy i okolicznych miejscowości. Był głównym projektantem koncepcji przebudowy Traktu Królewskiego, przywracając do życia salon miejski rejonu ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Przez większą część życia akademickiego związany był z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Na przełomie lat 70 i 80 został architektem miejski Podkowy Leśnej. W 2016 roku odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i naukowo-dydaktycznej w dziedzinie architektury.

Zmarł w wieku 75 lat 26 czerwca 2020 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zmarł prof. Krzysztof Domaradzki”

 1. Tiktak pisze:

  Dr
  a nie Dr. Dzieci po podstawówce to wiedzą.

 2. Mutanty z Piastowa pisze:

  Żegnaj Krzysiu.

 3. Radek pisze:

  Panie świeć nad Jego duszą !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły