Złóż wniosek, wymień „kopciucha”

Pruszków

Do końca lutego mieszkańcy Pruszkowa mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieca. Dotacja może wynieść nawet 8 tys zł.

Program wymiany pieców to element pruszkowskiej polityki antysmogowej. Ma zachęcić do zmiany sposobu ogrzewania na bardziej ekologiczny. W jego ramach w ubiegłym roku w Pruszkowie wymieniono ponad sto starych pieców. Zniknęło 49 starych kotłów opalanych węglem niskiej jakości. Zastąpiono je piecami gazowymi (44 szt.) oraz piecami wykorzystującymi jako paliwo biomasę (5 szt.). Dofinansowano też wymianę 57 starych pieców gazowych na kotły gazowe nowej generacji, o wysokiej sprawności energetycznej.

W tym roku o dopłatę mieszkańcy mogą ubiegać się na identycznych warunkach jak wcześniej. – Dofinansowanie (w wysokości 75 proc. poniesionych kosztów zakupu pieca ale nie więcej niż 8 tys zł) można uzyskać w przypadku likwidacji pieca węglowego i zastąpieniu go przez nowe źródło opalane paliwem gazowym, olejowym lub biomasą lub zastąpieniu pieca gazowego, olejowego lub opalanego biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła.

Zgodnie z regulaminem oceny wniosków, w pierwszej kolejności preferowane będą inwestycje związane z likwidacją pieców węglowych – informuje pruszkowski magistrat.

Wnioski przyjmowane są do 28 lutego w kancelarii urzędu przy ul. Kraszewskiego lub wysyłać pocztą. Wzory dokumentów znajdziecie tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Złóż wniosek, wymień „kopciucha””

 1. autochton przyjezdny pisze:

  a ja właśnie wymieniłem piec gazowy na kopciucha

  • Palacz pisze:

   A ja właśnie naciąłem sobie starych opon na wieczór.
   Słońce się schowa i cyk będzie palone 🙂

 2. Pruszkowianin pisze:

  No to caly Zbikow zbiorka! Zartowalem – macie wywalone na swoje i cudze zdrowie, nie mowiac o przyrodzie.

 3. Tomasz Salomon pisze:

  Proszę się zająć lepiej domem w Raszynie na ul. Dobrej 2 . Kopcą i trują cały czas.

 4. Kzr pisze:

  A może zacząć od palenia od góry? W sporej części Polski jest to propagowane, a w okolicach „Stolycy” zapóźnienie w rozwoju.

 5. xD pisze:

  a gdzie będe śmieci palił i stare opony? pogrzało was?

 6. Anonim pisze:

  Ależ co niektórym mózgi uprali tym rzekomym smogiem.

 7. Marzena pisze:

  To wszystko jest mało. Trzeba wywierać presję na likwidację pieców węglowych. Ale czy Pruszkowskie władze temu podołają? Gdzie są radni? Gdzie są prezydenci?

 8. Prawdziwy Polak pisze:

  Czy istnieje możliwość zgłoszenia całego Komorowa i Nowej Wsi?
  Niestety, ale tamtejsi mieszkańcy w chłodne dni serwują nam iście „krakowską” (z całym szacunkiem dla mieszkańców Krakowa) atmosferę.
  Smród straszny.

 9. Anonim pisze:

  Ja lubię jak MI kopci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły