Zaprojektują ośrodek kultury w Komorowie

Komorów

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Komorowa doczekają się ośrodka kultury z prawdziwego zdarzenia. Jest pierwszy krok w tym kierunku. Władze gminy zapowiadają przygotowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji.

Być może niektórym trudno będzie w to uwierzyć, ale w mieście-ogrodzie, gdzie odbywa się wiele imprez, nie ma ośrodka kultury. W Komorowie prężnie działa biblioteka i muzeum Marii Dąbrowskiej. Spotkania, koncerty i inne wydarzenia organizują liczne stowarzyszenia i sami mieszkańcy. Ośrodka kultury, który koordynowałby te działania, nie ma.

Ma się to zmienić w tej kadencji samorządu. Planowana lokalizacja to plac Marii i Józefa Markowiczów, gdzie obecnie znajduje się dofinansowany z funduszy norweskich skate park. Konieczne więc było sprawdzenie, czy nowa inwestycja w tym miejscu nie będzie stanowiła naruszenia zasad na jakich skate park uzyskał dotację. – W styczniu 2019 wystąpiłam do Departamentu Oceny Inwestycji Ministerstwa Zdrowia (przez które przeszło finansowanie) z zapytaniem, czy na tym terenie jest możliwa wcześniejsza realizacja obiektu przeznaczonego na cele kultury i czy nie naruszy ona trwałości projektu. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że nie. Jak można przeczytać w załączonym piśmie: „planowana budowa Domu Kultury w Komorowie może stanowić kontynuację osiągnięć projektu w zakresie profilaktyki zdrowotnej”, oczywiście pod warunkiem utrzymania rezultatów projektu podstawowego – informuje wójt Małgorzata Pachecka.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej dla ośrodka kultury gmina przeznaczy 150 tys. zł. Planowane jest też rozpisanie konkursu architektonicznego dla tej inwestycji.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Zaprojektują ośrodek kultury w Komorowie”

 1. Zatroskany pisze:

  Wszystko fajnie, ośrodek kultury w Komorowie bardzo by się przydał. Mieszkańcy czekają na niego od lat, tylko czy ja dobrze zrozumiałem że on powstanie na miejscu skateparku? A gdzie się podzieją młodzi adepci hulajnogi, deskorolki czy bm-x’ów? Jeśli skatepark powstanie w nowej lokalizacji to ok. Ale ograniczanie młodzieży dostępu do aktywnego spędzania czasu, kosztem ośrodka kultury to byłoby jakieś chore nieporozumienie!

 2. Kasia pisze:

  A może lepiej wydać te pieniądze na oświetlenie ulic i chodniki. Są naprawdę dużo ważniejsze potrzeby.

 3. Abc pisze:

  A może by tak najpierw pozbyć się tych pijaczkow z przystanku wkd. Ciągle przesiaduja, przeklinaja, piją alkohol, palą papierosy.

 4. Ania pisze:

  Ale fajnie. Super!!! Czekamy zatem z niecierpliwością:-)

 5. abc pisze:

  W gminie jest mnostwo kulturalnych atrakcji. Sa naprawde bardziej potrzebne rzeczy niz ten osrodek:/

 6. none pisze:

  Ciekaw jestem, czy w ramach budowy powstanie przejście przez tory WKD, żeby zapewnić komunikację od strony szkoły? Może jakaś kładka z tunelem nad torami (tunel żeby nikomu nie przyszło do głowy skakać/rzucać przedmiotów na tory)? Czy jednak będzie jak zwykle i oficjalna droga do szkoły będzie przez stację, a praktyczna na skróty na dziko?

 7. Asd pisze:

  Tylko niech nie wybierają tego samego projektanta co Pruszków (najgorzej wydane pieniądze).

 8. Anonim pisze:

  komorów jest kulturalny że nie potrzebuje żadnego ośrodka jak pruszków za 100 mln zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły