W Podkowie powstanie pumptrack

Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat szuka firmy, która wybuduje tor rowerowy typu pumptrack. Obiekt ma powstać przy ul. Brwinowskiej.

Pumptracki w naszym regionie stają się coraz popularniejsze. W ostatnim czasie takie konstrukcje pojawiły się w Brwinowie i Nadarzynie. Wkrótce z pumptracków skorzystają również mieszkańcy Podkowy Leśnej.

– Ogłosiliśmy przetarg na budowę toru rowerowego typu „pumptrack”. Jeżeli wyłonimy wykonawcę i pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku miłośnicy rowerowych akrobacji będą mogli cieszyć się z realizacji. Tor powstanie na ul. Brwinowskiej, przy wyjeździe z Podkowy – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Przy ul. Brwinowskiej mają powstać dwa tory typu pumptrack. Jeden będzie dedykowany dzieciom w wieku 3-6 lat. Drugi tor typu skilltrack oprócz muld i profilowanych ramp będzie wzbogacony o układ kładek balansowych z drewna. Całość uzupełni plac do odpoczynku.

Co daje jazda na torze? Zapętlony tor składa się z serii odpowiednio rozmieszczonych niewielkich górek, dodatkowo z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami z bandami. Trening na takim torze polega na odpowiednim wykorzystaniu balansu ciała i wykonywaniu intuicyjnych, skoordynowanych ruchów góra-dół (tzw. pompowania), dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Trening na takim torze uczy płynnej jazdy i przyspieszania, bez konieczności pedałowania, szlifuje technikę wchodzenia w bandy bez zwalniania oraz wyrabia ważne nawyki rowerowe.

Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy tor jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich. Niemal każdy zatem będzie mógł korzystać z pumptracka. Chociaż tor jest dedykowany rowerom to nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystali z niego również użytkownicy hulajnóg, deskorolek czy rolek.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “W Podkowie powstanie pumptrack”

  1. Podkowianin pisze:

    Mieszkańcom to by się utwardzony plac na PSZOK przydał a nie jaki pamptrak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły