W Piastowie pojawiła się tężnia solankowa

Piastów

Blisko MOSiR-u w Piastowie wybudowano tężnie solankową. To konstrukcja składająca się z gałęzi, na które spływa solanka. Przebywanie w pobliżu tężni dobrze wpływa na zdrowie.

Dokładnie tężnia znajduje się w parku Sokorskich. To pierwszy taki obiekt i to nie tylko w Piastowie, ale i bliższej okolicy. Inhalacje solankowe dostarczają organizmowi wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają skutecznie walczyć z wieloma chorobami.

 

Ta konkretna tężnia zbudowana jest z drewna iglastego, gałązek brzozowych i rządzeń do pompowania solanki. W konstrukcji wytwarza się aerozol bogaty w całą gamę cennych mikroelementów, takich jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód.

 

– W piastowskiej tężni zastosowano oryginalną solankę z Zabłocia. Wydobywana jest ona od ponad 120 lat z odwiertów „KORONA” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie Solanka z głęboko położonych złóż wód leczniczych solanek jodkowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych, przeznaczony do pielęgnacji zdrowia i urody – opisuje piastowski urząd.

 

Tężnia działa automatycznie do godz. 21.00.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.