W Komorowie powstał nowy dom komunalny

Komorów

W budynku socjalnym znajdują się cztery mieszkania. Dwie rodziny z gminy Michałowice otrzymały klucze do lokali.

W Komorowie przy ul. Sieradzkiej powstał nowy dom komunalny. Dwie rodziny otrzymały już klucze do mieszkań.

W budynku socjalnym znajdują się cztery lokale. Trzy z nich przeznaczono na mieszkania komunalne. Czwarty lokal otrzymał GOPS na organizację tzw. opieki wytchnieniowej. Mieszkania mają podobny układ. W lokalach znajduje się salon z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka. – To nowe mieszkania, które z całą pewnością poprawią warunki życiowe obu rodzinom. Przede wszystkim dadzą nową, lepszą perspektywę życiową dzieciom. W przekazaniu kluczy było też coś osobiście mnie wzruszającego, to pierwsze tego typu wydarzenie także dla mnie. Rodzinom pani Marty i pani Małgorzaty życzę, aby mieszkania te były miejscem, które będzie się kojarzyć z ciepłem i spokojem. Do życzeń dołączają się także radni, a wśród nich Maciej Polarczyk, który szczególnie prosił, aby zaznaczyć, „że liczy iż gmina dołoży starań, aby to nie był ostatni dom komunalny” – mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice – Specjalne podziękowania dla: Doroty Bagińskiej, Iwony Popowicz, Andrzeja Łuszczyńskiego i Michała Cebuli za spełnianie marzeń mieszkańców – dodaje.

Budynek komunalny powstał w 2020 roku.

Koszt inwestycji wyniósł około 1 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “W Komorowie powstał nowy dom komunalny”

 1. Mieszkanka skredytowana pisze:

  Jeśli chodzi o mieszkania komunalne to radzę gminie robić kontrole co jakiś czas . Nie może być tak że dwie osoby pracujące i zarabiające średnia krajowa lub jedna z nich pracująca za granicą mają od kilkunastu lat mieszkanie komunalne. Nie może być też tak że dzieci wychowywane w mieszkaniach komunalnych same po nie sięgają zaraz po własnych ślubach. Mieszkanie komunalne winno pomagać w potrzebie może okresowo nawet a nie zapewniać byt wielu pokoleniom w jednej rodzinie. To rozleniwia i demotywuje. Weryfikujcie to na miłość boską i kontrolujcie lepiej.

 2. krzychu pisze:

  Jedni biorą kredyt na całe życie, np. ja na 32 lata innym nierobom daje się za darmo , to się nazywa sprawiedliwość społeczna i jak ten kraj ma do czegoś dojść?

  • niedobry pisze:

   Twoja sprawa. Ten budynek stał pusty kompletnie pusty już kilka lat a tak będzie z siedem jak nie lepiej.
   Wreszcie na coś to przeznaczyli.
   Jak nie pasuje, to wiesz co zrobić.

 3. Komorowianka pisze:

  Wszystkiego dobrego. Dobro wraca.

 4. Xxx pisze:

  W Pruszkowie na Ostoi stoi prawie od roku przynajmniej 6 pustych mieszkan komunalnych po 30 m2. Czyżby nie bylo potrzebujących?

 5. ref pisze:

  Świetnie, takim ludziom aż chce się pomagać. BRAWO

 6. Anonim pisze:

  a drożej to już się chyba nie dało ,

 7. zgred pisze:

  Dobrze byłoby choć ogólnikowo poinformować jakie były powody takiego przydziału. Wiadomo że do żadnej prywatnej własności nie wolno dołozyć ani złotówki ale takie prezenty wolno czynić. Nie jestem przeciw – wręcz przeciwnie. Ale uzasadnienie dla gawiedzi proszę.

 8. Anonim pisze:

  w PRUSZKOWIE pod nowymi komunalkami parkują autka po 300 tysi i na pewno nie są wzięte w lesing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły