Utrudnienia w dostawie wody w Pruszkowie

Pruszków

15 listopada od godz. 9.00 nastąpi obniżenie ciśnienia lub całkowita przerwa w dostawie wody na terenie Pruszkowa. Jest to spowodowane pracami modernizacyjnymi i uruchomieniem nowego odcinka magistrali wodociągowej.

Do przerw w dostawie wody mieszkańcy Pruszkowa zdążyli się przyzwyczaić. Jednak od dłuższego czasu obyło się bez tych utrudnień. Ale mówiąc nieco żartobliwie, nic straconego! – Modernizacja magistrali o średnicy 600 mm jest związana z inwestycją realizowaną w Alejach Jerozolimskich przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich  – informuje Marzena Wojewódzka, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 

Ale to niejedyny powód utrudnień. – W ramach zaplanowanych prac nastąpi uruchomienie nowego fragmentu przewodu ułożonego na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Topiel – przedstawia Wojewódzka.

Od chwili wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione awaryjne ujęcia wody na terenie Pruszkowa. Ponadto w następujących lokalizacja zostaną podstawione beczkowozy:
ul. Emancypantek na skrzyżowaniu z ul. Lalki
ul. Antka na skrzyżowaniu z ul. Placówki
ul. Emancypantek 8
ul. Bolesława Prusa 1
ul. Bolesława Prusa 35
ul. Akacjowa 6
ul. Powstańców 10
ul. Kopernika na skrzyżowaniu z ul. Hubala

Szacowany czas utrudnień to 24 godziny. Wszelkie informacje na temat prowadzonych prac i utrudnień mają być dostępne na stronie MPWiK. – Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów – podkreśla rzeczniczka MPWiK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.