Uszkodzenie mienia, groźby karalne i jazda na „podwójnym gazie”

Raszyn

Dzielnicowi z Raszyna zatrzymali 37-latka podejrzewanego o uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek dzielnicowi z komisariatu w Raszynie zatrzymali 37-latka, który podejrzewany był o zniszczenie mienia. Mężczyzna, po wyciągnięciu furtki z zawiasów, wtargnął na posesję pokrzywdzonego, a następnie za pomocą siekiery zniszczył bramę garażową. Nie zakończył na tym i zniszczył lusterko w samochodzie zaparkowanym w garażu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Dzielnicowi po dokonanych ustaleniach zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu.

Dochodzeniowcy z Raszyna po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu cztery zarzuty za uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Do sądu zostanie także skierowany wniosek za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Uszkodzenie mienia, groźby karalne i jazda na „podwójnym gazie””

 1. Robot pisze:

  Nie do wiezienia tylko do kopalni węgiel niech z dwa lata przezuca za darmo i tyle w temacie niech zapiera…? 🤪🤪🤪🤪🤪

 2. Robot pisze:

  Nie do wiezienia tylko do kopalni węgiel niech z dwa lata przezuca za darmo

 3. franz m. pisze:

  dlatego jestem za obowiązkiem posiadania broni, bo co działa szybciej i skuteczniej – interwencja zgłoszona na 112 czy glock 19 i dwa wystrzelane magazynki w obronie własnej ?? pozdrawiam

  • olo pisze:

   popieram , osoba dokonująca przestępstwa powinna z automatu być wyjęta spod prawa i zabicie, połamanie , postrzelenie itp. takiego nie powinno być karane .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły