Uruchamiają własną komunikację autobusową

Michałowice

Na ulicach Michałowic i innych miejscowości gminy po raz pierwszy pojawią się autobusy komunikacji wewnętrznej. Będą to dwie linie, które dojadą w strategiczne miejsca, takie jak stacje PKP i WKD.

O postępach w przygotowaniach do uruchomienia autobusów M1 i M2 poinformowała wójt Małgorzata Pachecka. – Z wielką przyjemnością informuję, że od kilku dni dobiegają końca prace nad uruchomieniem naszej michałowickiej komunikacji wewnętrznej. Na sesji Rady Gminy przedstawiłam autopoprawki do budżetu gminy, które pozwolą na uruchomienie dwóch pierwszych gminnych linie autobusowych – zaznaczyła wójt we wpisie na Facebooku.

Linia M1 będzie kursować między Sokołowem i stacją PKP w Ursusie. Jej planowany przebieg to Ursus PKP, Regulska, Aleja Powstańców Warszawy, Parkowa, ks. Woźniaka, Sąsiedzka/Rodzinna, Sokołów. Linia M2 pojedzie między Granicą i Komorowem (planowany przebieg: Granica (Szkoła): Poprzeczna, Główna, Pruszkowska, Reja, Norwida, Wiejska, Kotońskiego, Aleja Marii Dąbrowskiej, Ceglana, Komorów WKD. Powrót ulicami Krótką, Kolejową, Aleją Marii Dąbrowskiej.

Nie ukrywam, że widok linii autobusowych z literą M jak Michałowice przysparza mnie o niemałą dumę. Cieszę się też bardzo, że Rada Gminy przyjęła zmiany do Budżetu Gminy z tymi poprawkami, co pozwoli nam na ich rychłe uruchomienie – dodaje Małgorzata Pachecka.

Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na obsługę michałowickich linii autobusowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Uruchamiają własną komunikację autobusową”

 1. Art pisze:

  Przydałby się artykuł o tym jak to po kilku MIESIĄCACH (3) nadal nie ma NIC!

 2. basia pisze:

  Jestem pełna podziwu dla pani Pacheckiej i jej radnych. W przeciwieństwie do poprzedników nie trzyma latami projektów, które niczym królik z worka wyjmuje w czasie kampanii. Konkursy architektoniczne to dowód na to, że gmina wzbogaci się o ładne budynki.

 3. Gość pisze:

  Rzeczywiście, co by nie mówić, Pachecka i & są przygotowani do władzy. Popieram,ja też nie widzę w Pruszkowie takiego przygotowania. W Pruszkowie to chyba zwycięstwo w wyborach zaskoczyło samego zwycięzcę… Przykro mi, mija rok, ja też nie widzę zmiany na lepsze.

  • Art pisze:

   3 miesiące później linii autobusowych jak nie było tak nie ma!
   Pachecka i jej ekipa dbają tylko o imprezy. Ani o włos nie jest lepsza od Makuch.

 4. M. Pruszkowa pisze:

  A może by tak panią wójt sklonować i zaadoptować do Pruszkowa…? Jedna niech sobie by była w tych Michałowicach, ale druga przyszłaby do Pruszkowa i może i u nas wreszcie coś by drgnęło? Bo rok temu odeszła stara ekipa, ale stale jakoś nowego wiatru ani widu, ani słychu… A w Michałowicach cała masa projektów… Piszę to z punktu widzenia szarego Kowalskiego, który zagłosował na obecnego prezydenta miasta w nadziei zmian. Cóż, podobno dużo musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu…

  • john pisze:

   tak pieknie to nie ma w tej gminie. Owszem, ekipa sie zmienila ale stare problemy pozostaly. Nowe medialne projekty nie zaslonia stalych i starych problemow. Projekty sa, ale nie na miare potrzeb mieszkancow. Na razie rozrasta sie brac urzednicza. Co do planow autobusowych, pragne zauwazyc ze poza Granica, Komorowem jest jeszcze Nowa Wies. Dla dzieci podwozka autobusem rano (na niebezpiecznej Glownej) idealna. Jesli brak autobusu w Nowej Wsi ma byc kara za wybor mieszkancow ekipy Grabki w ostatnich wyborach, to sadze, ze dzieci przyjma ja z pokora aczkolwiek beda nosic gleboko w sercu.

   • teżmamopinię pisze:

    Jakoś 10 lat rządów Grabki i jego ekipy – do tej pory mocno reprezentowanej w Nowej Wsi – bez żadnego pomysłu na transport gminny nie przeszkadzało widzę… 10 lat zaległości trudno nadrobić w 1 rok, od czegoś trzeba zacząć i dobrze, że się zaczyna, z ciekawości zapytam też jakie to projekty na miarę potrzeb mieszkańców nie są realizowane, bo może warto poinformować gminę, że są takie, większa szansa – niż przez ostatnie 10 lat – że się ktoś tym zajmie; i dodatkowe pytanie o tę „brać urzędników”, może jakieś konkrety? „john” widać dobrze poinformowany, to na pewno się dowiemy

    • john pisze:

     alez gmina wie o potrzebach mieszkancow. Zadzwon, podejdz, spytaj sie z czym ludzie dzwonia i o co pytaja. Porownaj sobie zatrudnienie z lat poprzednich z ostatnim rokiem. Spytaj Ile jest nowych stanowisk, ile osob odeszlo., jakie maja sukcesy na nowych stanowiskach. 10 lat – spojrz pod katem inwestycji w calej gminie. Obecni bazuja jeszcze na projektach poprzedniej ekipy. Koncertami dziur w drogach nie zalatasz.

     • teżmamopinię pisze:

      po co mam pytać jak „John” „wszystko wie”, bo przecież na jakiejś podstawie swoje opinie głosi; konkrety proszę

  • kibicemks@wp.pl pisze:

   Bardzo chętnie się zamienimy. Wy w Pruszkowie macie prawdziwego gospodarza, który sprząta po 20 latach.

   • Ups pisze:

    Chyba w twoim kiblu, bo w mieście sprzatania ani posprzątania nie widać.👀

   • spat pisze:

    Piłeś – nie pisz… Piszesz – nie pij. A jeśli cierpisz na pomroczność jasną, to weź tabletki przed napisaniem na logiczne myślenie i rzetelne opiniowanie. Po jakich 20 latach? Początkowo ci ludzie robili masę dobrego dla tego miasta. Ale władza prowadzona bez żadnej kontroli – degeneruje.

   • Piąteczek pisze:

    Cha, cha, cha 🙂 A cóż on takiego „posprzątał”? Mniemam, że ma maaaasę sukcesów w tym zakresie ;)))))))

  • Grabarz pisze:

   Przejdź się na skrzyżowanie Plantowej z Powstańców albo na ulicę Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Poczytaj sobie o audycie w Centrum Dziedzictwa Kulturowego, o negocjacjach w sprawie wspólnego biletu ZTM-WKD do Pruszkowa. Weź także pod uwagę, że zerwanie umów zawartych przez poprzedników skutkuje karami umownymi.

  • Art pisze:

   Nie życzę tego najgorszemu wrogowi. Pachecka i Przyjazna Gmina wyplyneli na populizmie a z obiecanek mamy tylko „igrzyska”. Zapowiadanych linii autobusowych jak nie było tak nie ma.

  • Art pisze:

   Cudze chwalicie, swego nie znacie. 😂 Pachecka jest postrzegana jak wasz Makuch. Ani o jote lepiej. 3 mies od tego artykułu gdzie zapowiadała że od kilku dni pracę nad projektem dobiegają końca i linii autobusowych jak nie było tak nie ma. Z większych projektów projekt kompleksu edukacyjnego w Regułach ograniczono tylko do przedszkola. A i to że jest projekt nie gwarantuje sukcesu bo np projekt na rewitalizację AMD w Komorowie od ponad 2 lat czeka na realizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły