Uroczyste otwarcie pruszkowskiej komendy policji

Pruszków

W miniony piątek został oddany do użytku odnowiony budynek Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Pozwoli to znacznie podwyższyć komfort pracy policjantów i pracowników Policji oraz zapewnić odpowiednie warunki do przyjmowania mieszkańców. Budowa nowej komendy kosztowała ponad 31 milionów złotych.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Radosława Gos meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi o gotowości do rozpoczęcia apelu, został wprowadzony poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz odegrano hymn państwowy.Gości powitał Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak. Podziękował on wszystkim osobom, których praca, zaangażowanie i wsparcie przyczyniło się do rozbudowy siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. W szczególności podziękowania złożył na ręce Komendanta Głównego za wpisanie w Program Modernizacji Służb Mundurowych rozbudowy siedziby pruszkowskiej komendy. Komendant Dzierżak w swym wystąpieniu podkreślił, że Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie to ważna jednostka na mapie garnizonu stołecznego, ponieważ swoim działaniem obejmuje obszar zamieszkany przez znaczną liczbę mieszkańców. Komendant zaznaczył, że dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Pruszkowa w powiecie spada zagrożenie przestępczością, a jednocześnie wzrasta skuteczność ścigania sprawców przestępstw. W uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera, szef Gabinetu Politycznego MSWiA Michał Prószyński, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W ramach Programu Modernizacji Policji Komenda Stołeczna Policji w 2019 roku rozpoczęła zadanie inwestycyjne pn. „Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie – rozbudowa siedziby przy ul. Kraszewskiego 8”. Inwestycja objęła modernizację dotychczasowej siedziby KPP w Pruszkowie oraz dobudowę nowego skrzydła budynku wraz z garażem podziemnym.

Stworzenie nowoczesnej i przyjaznej Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie kosztowało ponad 31 milionów złotych. W budynku docelowo służbę pełnić będzie 162 funkcjonariuszy i 32 pracowników cywilnych. Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w komendzie mają do dyspozycji łącznie 66 pojazdów służbowych, z czego 4 z nich to motocykle, 30 radiowozów nieoznakowanych i 32 radiowozy oznakowane.

W nowym budynku jest wiele pomieszczeń, które polepszą warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych jak również poziom obsługi interesantów są to m.in. pomieszczenia dla interesantów na parterze budynku do przesłuchań (w szczególności dla osób ze szczególnymi potrzebami), siłownia, pokój okazań, winda, pomieszczenia socjalne na każdym piętrze, sala konferencyjna (aula), mała sala odpraw dla pionu prewencji, pomieszczenia magazynów dowodów rzeczowych oraz garaż podziemny na 46 pojazdów oraz sala tradycji.

 

AZ/KPP Pruszków

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Uroczyste otwarcie pruszkowskiej komendy policji”

 1. Daro pisze:

  ABW pozdrawia Policję !

 2. Ja pisze:

  Niech się lepiej wezmą za swoją robotę. Człowiek przychodzi ze sprawą i musi czekać 2 godziny, aż ktoś do niego łaskawie zejdzie.. Banda leniuchów i nierobów.

 3. Anonim pisze:

  a kaplica?

 4. andrzej 58 pisze:

  Może w końcu będzie ich widać na ulicach , bo jak do tej pory zobaczyć policjanta w Pruszkowie na ulicy to święto.

 5. Dres pisze:

  W dresach?

 6. paca pisze:

  Jeśli nie było Mariusza z Tequilą to znaczy że uroczystość była niskiej rangi.

 7. zgred pisze:

  Powstał gmach na skalę ważnego ministerstwa. I co z tego ? Nocą jest tam czasami 5 policjantów. Porządna rozróba i – nie patrzymy w tamtą stronę. To przypomina ustrój słusznie miniony – monumentalne budynki władzy niczym w Związku Radzieckim a interesant wobec tej władzy niczym.
  Ważniejsi są ludzie którzy tam pracują. Za każdą niebezpieczną interwencję policjant powinien dostawać obligatoryjnie premię i powinno się takich wyszukiwać którzy tego się nie boją a nie wyszczekanych.

 8. major domus pisze:

  nie rozumiem powodu posiadania masek na twarzach.. przecież wszyscy policjanci i pracownicy mswia z urzędu są zaszczepieni nie wiadomo czym, nie wiadomo przeciw czemu , nie wiadomo po co . przecież były minister zdrowia szczęścia i wszystkiego najlepszego sam powiedział że maski przed niczym nie chronią .. lekarzom nie wierzycie? (jest na yt ) czyżby wysokie IQ policjantów to plotka i przesada? nawet ślepe wykonywanie rozkazów musi mieć granice….

 9. Dr. Huckenbush pisze:

  Czyli rozumiem że mając taki wspaniały i okazały budynek, jakość i sprawność naszej Policji wzrośnie proporcjonalnie do nowej siedziby?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły