Umowa z wykonawcą nowego ośrodka zdrowia podpisana

Nadarzyn

Dobra informacja dla mieszkańców Nadarzyna. Władze gminy w środę 14 lipca podpisały umowę z firmą, która zajmie się budową nowej lecznicy na terenie gminy.

Do przetargu na budowę Zespołu Usług Medycznych przy ul. Granicznej w Nadarzynie zgłosiło się 10 firm. Ich oferty znajdują się w granicach od 20,8 do 25 mln zł. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy „ZURiP” Sp. Akcyjna z Małogoszczy. I to właśnie z nią władze gminy Nadarzyn podpisały umowę na realizację zadania.

W nowym ośrodku przewidziany jest podział na tzw podstawową opiekę zdrowotną, część specjalistyczno – diagnostyczną i rehabilitację. Usytuowanie ZUM przy nowo wybudowanym Parkuj i Jedź w Nadarzynie przy ulicy Granicznej stworzy możliwość swobodnego parkowania dla wielu pacjentów i pracowników ośrodka, a także umożliwi dostęp do opieki medycznej osobom korzystającym z gminnego transportu publicznego.

Budowa ośrodka zdrowia powinna zgodnie z umową zakończyć się w sierpniu 2023 roku. Projekt ośrodka, który Urząd Gminy wykonał został bardzo wysoko oceniony w programie IOWISZ (Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia). Stanowi to podstawę do ubiegania się o przyznanie dotacji na budowę i wyposażenie tej inwestycji. Urząd Gminy w Nadarzynie podjął działania w celu otrzymania dofinansowania na ten cel – zaznacza Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.