Ul. Główna w Ruścu – budowa za pasem

Nadarzyn

Wójt gminy Nadarzyn – Dariusz Zwoliński – poinformował, że już niebawem przebudowę przejdzie ul. Główna w Ruścu. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w gminie.

Ul. Główna to jedna z dłuższych ulic w Ruścu. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia, dlatego też przejdzie generalny remont. 19 maja wójt gminy podpisał umowę na realizację inwestycji.

Przebudowie poddany będzie pierwszy odcinek ulicy – od ul. Rubinowej do Owocowej. W sumie 850 metrów.
Jak będzie wyglądać ul. Główna po wszystkim? Będzie szersza, zyska ciąg pieszo-rowerowy, kolektor sanitarny i deszczowy oraz kanał technologiczny. Do tego wykonawca zamontuje nowe oświetlenie uliczne i zmodernizuje zatoczki autobusowe.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 9 mln zł. Nowa ul. Główna będzie całkowicie dostępna maksymalnie za rok. Wszystkie prace będą prowadzone pod ruchem, jednak kierowcy będą musieli zmierzyć się z ograniczeniami. Roboty zaczną się natychmiast po uzyskaniu organizacji ruchu – informuje wójt Dariusz Zwoliński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.