Teren wokół podkowiańskiej szkoły ulegnie modernizacji

Podkowa Leśna

Gmina Podkowa Leśna otrzymała fundusze na inwestycje. Dzięki wsparciu uda się zagospodarować teren wokół szkoły podstawowej im. Bohaterów Warszawy.

Gmina otrzymała środki dzięki PROW (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich – przyp. red.) w ramach konkursu organizowanego przez LGD (Lokalna Grupa Działania – przyp. red.) Zielone Sąsiedztwo. Podkowa uzyskała dofinansowanie w wysokości 283 656,00 zł. Kwota ta będzie przeznaczona na realizację projektu dotyczącego modernizacji terenu Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy”.

W ramach dofinansowania powstanie m.in: bieżnia i rozbieżnia z zeskocznią, boisko do siatkówki i badmintona, bieżnia terenowa z nawierzchni mineralnej oraz strefa do gry w tenisa stołowego i teqball.

Inwestycja ma kosztować około 446 tys zł. Dofinansowanie przyznane przez LGD Zielone Sąsiedztwo pokryje 63,63 proc. kosztów.

Gmina ogłosi przetarg na wykonawcę tej części inwestycji jeszcze w I kwartale 2021 roku.

Władze planują zakończyć prace pod koniec sierpnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.