Te projekty zyskały rekomendację

Pruszków

Rada programowa pruszkowskiego budżetu obywatelskiego przedstawiła listę projektów, które zyskały rekomendację do realizacji. Kropką nad „i” będzie wprowadzenie ich do budżetu miasta na 2019 r.

Wyniki głosowania mieszkańców w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego poznaliśmy w miniony poniedziałek. Na podstawie liczby zdobytych punktów powstał ranking, który następnie pod lupę wzięła rada programowa. To konieczność ze względu na ograniczone środki jakimi dysponuje budżet obywatelski. Teraz wiemy już, jaki jest ostateczny werdykt i które projekty będą zrealizowane w przyszłym roku.

W Obszarze I, czyli na Gąsinie zwycięskim projektem jest mini skatepark, który będzie kosztował prawie 160 tys zł. Na Żbikowie i Bąkach do realizacji trafi aż pięć pomysłów: Seniorada, „Nowe oblicze Dzwonu Żbikowa”, miejsce na piknik w Parku Mazowsze, pokazy filmowe oraz „znani i nieznani ludzie z Pruszkowa”. W Tworkach i Malichach wybrano budowę świetlicy osiedlowej, nasadzenia kwiatów w donicach, „czyste i zielone Tworki”. Na Wyględówku, Ostoi, osiedlu Marii i części Prusa zrealizowane zostaną projekty nauki języków angielskiego i portugalskiego, sprzątania po psach, integracji mieszkańców.

W Centrum zwyciężyła Seniorada i montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. W obszarze VI, czyli na dawnych Mechanikach rekomendację zyskały piknik w Zanie, śniadania w parku i także montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. Na osiedlu Staszica i części Prusa zrealizowane zostaną program aktywny senior, oświetlenie płyty boiska piłkarskiego „Ligi Szóstek” oraz miejsce na piknik w parku Żwirowisko.

Zgodnie z procedurą wszystkie wybrane pomysły powinny zostać wprowadzone do budżetu miasta na 2019 r, co prawdopodobnie stanie się jesienią.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.