TBS wybuduje nowy blok przy Łączniczek

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” szuka firmy, która zajmie się budową nowego budynku mieszkalnego przy ul. Łączniczek AK w Pruszkowie.

W Pruszkowie powstanie kolejny budynek wielorodzinny. Tym razem wybuduje go Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”. Inwestycja ma powstać przy ul. Łączniczek AK. Jeśli wykonawcę uda się wyłonić w pierwszym przetargu to inwestycja powinna wystartować jeszcze w ciągu wakacji.

W nowym budynku znajdą się 22 mieszkania dwu- i trzypokojowe. Lokale będą dostępne w metrażach od 37 do 58 mkw. Blok będzie miał trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, w której zaprojektowano garaż z 29 stanowiskami. Budynek będzie miał też jedną klatę schodową oraz windę. Bryła obiektu będzie prosta i nowoczesna w stonowanych kolorach. Elewacja będzie w odcieniach bieli, beżu i szarości.

Nowy budynek będzie wyposażony w instalacje wodociągową, kanalizacyjną centralne ogrzewanie, oraz ciepłą wodę. Zaprojektowano także instalację domofonową i dzwonkową oraz monitoring.

Warto podkreślić, że inwestycja ma zostać wykonana w prawdziwie ekspresowym tempie. Wybrana w przetargu firma będzie miała zaledwie 16 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację zadania i uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. To oznacza, że jeśli TBS pomyślnie rozstrzygnie przetarg, to mieszkańcy do nowego budynku mogliby się wprowadzić się już pod koniec przyszłego roku.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “TBS wybuduje nowy blok przy Łączniczek”

 1. Jagoda pisze:

  Jaka jest kolejka osób do uzyskania mieszkania w TBS w Pruszkowie ?
  Dopiero co złożyłam wniosek o przydział takiego mieszkania . W TBS ie mówią ze dosyć długo trzeba czekac

 2. Jan Groszek pisze:

  k.., znowu kolejny TBS. Wybudować tam porządny plac zabaw z centrum kultury. W centrum kultury bibliotekę wielką ze sporym działem dla dzieci. Tego Żbików potrzebuje, a nie kolejnych blokowisk. Jeszcze niedawno twierdzili, że nie ma miejsca na plac zabaw na Żbikowie, jak miejsce się pojawi to od razu blokowiska.

 3. Anonim pisze:

  patologia w tym kraju wieczną , a g…. zawsze wypłynie

 4. Gaja pisze:

  Ja pierdziele… przestańcie w końcu wciskać te bloki w Pruszkowie !!!! Mało wam? Żadnej sprawy nie można załatwić samochodem w dzień, na parkingach nie ma gdzie parkować, w WKD można podnieść nogi i lewitować, taki ścisk… Tu nie ma miejsca dla tylu mieszkańców! Ludzie – przestańcie się mnożyć i zatruwać planetę !!!

 5. Dr.Huckenbush pisze:

  W Pruszkowie bloków nigdy dość….
  Szkoda że razem z tym nie idą inwestycje w nowe drogi, place zabaw, przedszkola, szkoły itd, czyli całą niezbędną infrastrukturę potrzebną ludziom którzy się tam wprowadzą do życia. Może jednak nie zagęszczajmy Pruszkowa ponad miarę, pomyślmy żeby wykorzystać wolny teren raczej na rzecz tych którzy już mieszkają w naszym mieście.

  • Wpr pisze:

   Zgadzam się w Pruszkowie potrzebne są drogi! Przejazd na Działkowej budują już dwa lata! Totalne dno! A budynki wszędzie! To własnie pokazuje brak mòzgu.

 6. Fukpoland pisze:

  W miejsce kolejnej , wyburzonej-nadajacej klimat ,kamienicy. Wiwat TBS

  • Pruszkowianka pisze:

   w miejscu dawnego WKU. Czy to był klimatyczny budynek? no nie wiem. bardziej zastanawia mnie jak będzie z parkowaniem samochodów.

  • xxz pisze:

   Ty Fuk masz coś z głową albo z orientacją w terenie. W tym miejscu była jakieś chaszcze i komóreczka. Google Street się kłania.

   • Konieczny pisze:

    xyz – jak byś chciał człowieku wiedzieć to to właśnie będzie po dawnym WKU… Polecam zobaczyć na planach – już jest zarys budynku naniesiony.

    • Ja pisze:

     dziwne, bo póki co to TBS nie ma jeszcze decyzji o pozwoleniu na budowę( chyba że będzie to samowola budowlana 😉 ). A na jakich planach jest ten zarys budynku?

     • Roman W. pisze:

      Kolejny teren użyteczności publicznej, który zostaje oddany developerom. Skandal!

    • lennox pisze:

     WKU to rodzaj żeński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły