Szykuje się remont na linii WKD

Kolej

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą przygotować się na utrudnienia. Wszystko za sprawą planowanego remontu na rzece Zima Woda.

Remont mostku wymaga wyłączenia z ruchu obu torów. Nie nastąpi to jednak w tym samym czasie. Od 1 czerwca zamknięty zostanie tor nr 2 na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna. Taka organizacja ruchu potrwa do końca czerwca. Natomiast przez cały lipiec z ruchu wyłączony będzie tor nr 1 na tym samym odcinku. Zakres prac, które zostaną wykonane w tym czasie obejmuje wymianę płyty mostu, naprawę podpór, wykonanie płyt przejściowych, rozbiórkę i ponowny montaż nawierzchni kolejowej, regulację koryta rzeki, a także umocnienie skarpy.

Dla podróżnych oznacza to utrudnienia. Pomiędzy Podkową i Komorowem pociągi będą kursowały wahadłowo. Na czas remontu przewoźnik uruchomi autobusową komunikację zastępczą

To jednak nie koniec. Warszawska Kolej Dojazdowa planuje wyremontować tor nr 2 na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna. Do pierwszego przetargu zgłosiło się siedmiu chętnych. Postępowanie jednak unieważniono. – Oferta z najniższą ceną przekracza przeznaczoną na sfinansowanie zamówienie o 1,4 mln zł . Kryterium decydującym o wyborze oferty była wyłącznie cena. Zamawiający odstąpił od badania ofert. Po analizie finansowych spółki zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizacje zamówienia do ceny najtańszej oferty – czytamy w komunikacje WKD.

Przewoźnik ogłosił już kolejny przetarg na to zadanie. Oferty poznamy 10 maja.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.