Szykują się do wyborów

Pruszków

Młodzieżowa Rada Miasta Pruszkowa nabiera kształtów. Pod koniec listopada odbędą się wybory, które pozwolą wyłonić członków pruszkowskiej młodzieżówki. Niebawem chętni będą mogli zgłaszać swoje kandydatury.

W maju zakończyły się prace nad statutem MRM, podczas czerwcowej rady miasta powołano gremium. 11 października prezydent Jan Starzyński ustanowił Miejską Radę Wyborczą, na której barkach leży zadanie przeprowadzenia wyborów do młodzieżowego gremium. Warto zaznaczyć zaangażowanie i ogromny wkład radnej Anny Hejnowicz, która jest inicjatorką idei MRM.

Z pewnością chętnych do zasiadania w pruszkowskiej młodzieżówce nie zabraknie. W dniach 24-28 października przyjmowane będą kandydatury, a wybory zostaną przeprowadzone 29 bądź 30 listopada br. w pruszkowskich szkołach. – Placówki gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne podzielono na 11 okręgów wyborczych. W każdym zostanie wybrany jeden kandydat. Łącznie w Młodzieżowej Radzie Miasta zasiądzie 24 członków. 13 z nich stanowić będą osoby z grupy inicjatywnej ds. powołania RM. To oni od początku uczestniczyli w pracach i pomagali wypromować ideę wśród innych uczniów. Za dwa lata wszyscy członkowie zostaną wyłonieni w wyborach – przedstawia Michał Landowski z Biura Rady Miejskiej w Pruszkowie.

MRM umożliwi młodzieży aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i realizowanie własnych pomysłów. – Rada będzie organem konsultacyjnym i doradczym. Dzięki jej powstaniu młodzież zyska możliwość kontaktu z władzami miasta i wyrażania własnych potrzeb. To także szansa na integrację międzypokoleniową oraz promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego – mówi Landowski.

Formularz zgłoszeniowy kandydata do Rady Młodzieżowej można pobrać tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.