Szkolne sale do remontu

Raszyn

Powoli rozpoczyna się odliczanie do pierwszego dnia wakacji. Za kilka tygodni uczniowie udadzą się na zasłużony odpoczynek, a w wielu szkołach pojawią się ekipy remontowe. Zmiany czekają Szkołę Podstawową nr 1 w Raszynie.

W ciągu roku szkolnego trudno planować większe prace remontowe, gdyż utrudniałyby one funkcjonowanie placówki. Dlatego samorządy starają się maksymalnie wykorzystać czas wakacji. W ubiegłym roku w szkole podstawowej nr 1 w Raszynie dokonano wymiany instalacji elektrycznej. Teraz gmina planuje przeprowadzić remont części pomieszczeń w piwnicy, na parterze w północnym skrzydle budynku oraz bloku łazienek przy stołówce.

Jakie prace zostaną wykonane w placówce przy Szkolnej 2? W większości sal planowana jest wymiana drzwi. Nie obejdzie się również bez cyklinowania oraz malowania parkietów. W części pomieszczeń zerwana zostanie dotychczasowa podłoga, a na jej miejsce pojawi się nowa wykładzie. Nie obejdzie się bez montażu nowych gniazd, kratek wentylacyjnych oraz murowania ścianek działowych m.in. w łazienkach. Planowane jest również malowanie tynków na ścianach, sufitach oraz glifach. W zakres prac wejdzie także kompleksowana wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Gmina Raszyn ogłosiła przetarg, w którym szuka wykonawcy prac. Oferty do urzędu można składać do 24 maja. Wykonawca będzie mógł rozpocząć prace 13 czerwca, a zgodnie z dokumentacją powinien je zakończyć do 12 sierpnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.