System informacji pasażerskiej na WKD już działa

Kolej

Dobra wiadomość dla pasażerów WKD. W środę na przystankach uruchomiono elektroniczne tablice, które wyświetlają rozkład jazdy. System działa jeszcze w trybie testowym.

Każdy, kto choć raz zdecydował się na podróż WKD wie, że odczytanie godziny odjazdu pociągu z rozkładu znajdującego się na stacji nie jest zbyt wygodne. Dlaczego? Na każdym przystanku znajduje się plakatowy rozkład jazdy, gdzie znajdziemy godziny odjazdów z… każdego przystanku. Odnalezienie odpowiedniej godziny czasem sprawia więc kłopot, głównie osobom starszym.

Warszawska Kolej Dojazdowa rezygnuje z papierowych rozkładów. W ostatnich miesiącach na przystankach i stacjach montowane były urządzenia systemu informacji pasażerskiej. Chodzi tu głównie o wyświetlacze, które będą pokazywać rozkład oraz informacje o utrudnieniach. Wczoraj rozpoczęło się uruchamianie systemu. –  Tablice systemu informacji pasażerskiej zostały uruchomione w trybie testowym, o czym informuje na każdym wyświetlanym polu w dolnej jego części przewijany tekst: „TEST SYSTEMU INFORMACJI PASAŻERSKIEJ”. Test tablic systemu informacji pasażerskiej będzie prowadzony co najmniej dnia 31 grudnia 2016 – poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej. – W okresie prowadzonych testów funkcjonowania systemu prezentowane treści mogą odbiegać od rzeczywistej sytuacji ruchowej na linii WKD oraz mogą nie zachowywać pełnej spójności z uwagi na trwające w dalszym ciągu prace związane z konfiguracją oprogramowania zarządzającego – czytamy w komunikacie.

Podobny system działa m.in w Warszawie na przystankach tramwajowych. Jak Wy oceniacie takie rozwiązanie?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.