Święto policji w Pruszkowie [FOTORELACJA]

Pruszków

19 lipca przed pomnikiem „Poległych Policjantów" na ul. Kraszewskiego 8 w Pruszkowie odbyły się obchody święta policji. Uroczystość rozpoczęła się w samo południe.

Przed pomnikiem zebrali się mieszkańcy i oczywiście policjanci. Obchody odbyły się z okazji 98. rocznicy powołania policji w Polsce. To także tego dnia zostały wręczone funkcjonariuszom nominacje na wyższe stopnie policyjne. 

Na miejscu byli obecni przedstawiciele samorządów, w tym Pruszkowa. – Prezydent Jan Starzyński uhonorował poległych policjantów, składając kwiaty oraz podziękował zebranym funkcjonariuszom za ich wierną i oddaną służbę przy pracy na rzecz bezpieczeństwa w naszym mieście – napisano na facebookowej stronie Pruszkowa.

Nie mogło zabraknąć też pruszkowskiego starostwa. – Święto policji ustanowione przez Sejm RP w 1995 roku tradycyjnie obchodzone jest 24 lipca. Dziś starosta Maksym Gołoś i wicestarosta Krzysztof Rymuza wzięli udział w obchodach tego święta organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Pruszkowie – informuje powiat pruszkowski za pomocą portalu społecznościowego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.