Straż miejska przypomina: „za e-papierosa też można dostać mandat”

Pruszków

Pruszkowscy strażnicy miejscy postanowili przypomnieć za pośrednictwem swojej strony internetowej o znowelizowanym projekcie ustawy dotyczącej e-papierosów. Jedną ze zmian jest zakaz palenia w... miejscach publicznych. Będą kontrole.

Ale nie tylko. Również zakazano sprzedaż e-papierosów osobom poniżej 18 roku życia. – Za palenie elektronicznego papierosa strażnik może ukarać osobę palącą tak jak za zwykłego papierosa mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych. Sprzedawca, który zostanie przyłapany na sprzedaży tych wyrobów osobom niepełnoletnim może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych – napisano na stronie pruszkowskiej straży miejskiej.

Również jeśli właściciel sklepu z elektronicznymi papierosami nie wywiesi tabliczki z napisem: „zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18” może ponieść karę finansową w wyokości 150 zł.

Zatem trzeba mieć się na baczności… – Pruszkowscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrolę punktów sprzedaży e-papierosów na terenie miasta, gdzie będą sprawdzać respektowanie nowych zapisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych – czytamy dalej na stronie strazmiejska.pruszkow.pl.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.