Stracili dach nad głową

Pruszków

Mieszkańcy ulicy Jarzynowej w Pruszkowie w trakcie wczorajszej nawałnicy stracili dach nad głową. – W tej chwili dach mamy tylko nad jednym pomieszczeniem – mówi pan Marcin.

Strażacy wciąż walczą ze skutkami niedzielnej nawałnicy. Tych jest wiele. Połamane drzewa spadły na ulice i domy. W Pruszkowie na jednej z posesji przy ul. Jarzynowej mieszkańcy przeżywają dramat. Silny wiatr pozbawił pięć osób dachu nad głową. – Wystarczyła chwila. Dach zerwało praktycznie z całego budynku. Woda lała się po żyrandolach. Nawet strażacy, którzy przyjechali na interwencje mówili, że czegoś takiego nie widzieli – mówi nam pan Marcin.

Faktycznie obraz posesji jest przerażający. Dach spadł na niewielki teren przed domem. Wszędzie rozrzucone są blachy i deski. – Krokwie dachowe połamały się jak zapałki – dodaje.

Strażacy próbowali wczoraj wspomóc mieszkańców ul. Jarzynowej. – Na miejscu był jeden zastęp z JRG Pruszków, dwa z OSP Raszyn oraz samochód z podnośnikiem z Grodziska Mazowieckiego. Akcja trwała od godz. 21.00 praktycznie do 3.00 w nocy – mówi mł. Bryg. Lesław Pawul z pruszkowskiej straży pożarnej. – Strażacy zabezpieczyli budynek plandekami przekazanymi z urzędu miasta. Zniszczeniu uległ dach, komin, ogrodzenie oraz samochód marki Żuk, na który spadł dach – dodaje.

Czy władze miasta są w stanie pomóc poszkodowanym? – Mamy nieco ograniczone możliwości. Jeśli chodzi o pomoc finansową, to wszystko zależy od wysokości dochodu tych państwa. MOPS już to sprawdza – poinformował nas Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Kurzela podkreśla, że chęć wsparcia poszkodowanych wyraziły również pruszkowskie firmy budowlane. – Mamy kontakt z przedsiębiorcami. Jutro na miejscu jedna z firm przeprowadzi wizję lokalną. Od innej mamy deklarację zaproponowania preferencyjnych cen za dach – zaznacza wiceprezydent. – Pomagamy zarówno mieszkańcom ul. Jarzynowej, jak i tym z ul. Brzezińskiego, gdzie również część dachu została zerwana  – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.