„Spowalniacze” na ul. Działkowej to dobry pomysł?

Pruszków

Na remont ul. Działkowej mieszkańcy Pruszkowa czekali od dawna. Nowa nawierzchnia byłaby gładka jak tafla lodu gdyby nie… progi zwalniające.

Z takim problemem zwróciło się do nas kilku mieszkańców. – Jaki jest sens zamontowania „spowalniaczy” na ul. Działkowej? Przecież tam nie ma dużo przejść dla pieszych, ponadto w ciągu tej drogi ma kiedyś powstać tunel pod torami. Przecież takie rozwiązanie będzie tamowało ruch – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

W istocie Działkowa jest jedną z ważniejszych ulic w mieście. Łączy ona ul. Solidarności z drogą wojewódzką nr 719, ponadto „przecina” duże osiedla zlokalizowane w Pruszkowie i Parzniewie. Kierowcy bardzo chętnie korzystają z możliwości tego szlaku. Czy montaż progów zwalniających nie jest przysłowiowym „strzałem w kolano”? – Garby pojawiły się na wniosek samych mieszkańców. Wniosek ten padł na spotkaniu z prezydentem, które odbyło się w szkole podstawowej nr 2. Ich montaż jest zasadny ponieważ po jednej stronie Działkowej są takie posesje, z których wyjazd umiejscowiony jest bezpośrednio przy jezdni – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Gdy powstanie tunel pod torowiskiem PKP w ciągu ul. Działkowej ruch samochodów będzie większy niż dotychczas. – To jest kolejny argument, że garby muszą tam być aby było bezpiecznie – podkreśla Korach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.