Świątek w półfinale turnieju w Adelajdzie

Tenis

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA500 w Adelajdzie pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę. Jej kolejną rywalką będzie liderka światowego rankingu – Ashleigh Barty.

Turniej WTA 500 rozgrywany w Adelajdzie to pierwsze zawody w nowym sezonie. To również swoista rozgrzewka przed wielkoszlemowym Australian Open, który odbędzie się w dniach 17-30 stycznia. W tegorocznym turnieju Iga Świątek broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Tenisistka z Raszyna łatwo przeszła przez pierwsze rundy pewnie

W walce o półfinał zmierzyła się z Wiktorią Azarenką. Wcześniej Świątek spotkała Białorusinkę tylko raz w 2020 r. na kortach US Open. Iga przegrała wtedy 4:6, 2:6.

Spotkanie Świątek – Azarenka na kortach w Adelajdzie rozpoczęło się korzystnie dla Polki. Świątek pierwszego gema wygrała do zera. Jednak w każdym kolejnym gemie walka stawała się coraz bardziej zacięta. Polka przełamała Azarenkę i wyszła na prowadzenie 3:1. Białoruska tenisistka nie pozostała jednak dłużna i szybko doprowadziła do wyrównania. W kolejnych gemach to jednak Świątek wykazała się lepszą i bardziej przemyślaną grą. To pozwoliło jej na misterne zdobywanie punktów i w efekcie wygranie pierwszego seta 6:3.

Kolejny set nie przebiegł jednak po myśli tenisistki z Raszyna. Wiktora Azarenka królowała na korcie. Białorusinka dwukrotnie doprowadziła do przełamania i wygrała 6:2.

Na pochwałę zasługuje spokój i opanowanie jakim wykazała się Iga Świątek w ostatniej odsłonie spotkania. Takie podejście zaowocowało przełamaniem Białorusinki już w pierwszym gemie. Iga pewnie wygrała kolejne gemy i zyskała bezpieczną przewagę. W końcówce spotkania było widać, że Białorusinka zmaga się z jakimś urazem. Na twarzy Azarenki wielokrotnie można było zobaczyć grymas bólu. Mimo tego rywalka Świątek zdecydowała się grać do samego końca. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:1 dla Igi i jej awansem do półfinału.

Iga Świątek – Wiktoria Azarenka 6:3, 2:6, 6:1.

W półfinale turnieju w Adelaide Iga Świątek zmierzy się z Ashleigh Barty. Ten mecz zaplanowano na sobotę 8 stycznia na 9:30.