Bogoria mistrzem Polski

Region

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki obronili tytułdrużynowych mistrzów Polski. We wtorkowym meczu finału play off Superligi pokonali u siebie beniaminka rozgrywek Ternaeben Pogoń Lębork 3:2. W rywalizacji do dwóch wygranych Bogoria triumfowała 2-1.

Niespodziewanie Pogoń prowadziła 2:0 (Bartosz Such wygrał z Wang Zeng Yi, a Marek Pradziński okazał się lepszy od indywidualnego mistrza kraju Daniela Góraka) i zanosiło się na sensację. Później punkty zdobywali już tylko gospodarze, kolejno Xu Wenliang, Wang i Górak – w ostatniej potyczce zwyciężył Sucha 2:0 w setach.

W sezonie 2009/2010 w Bogorii występował też Robert Floras, a w europejskich pucharach (Liga Mistrzów i Puchar ETTU) podwarszawską drużynę reprezentowali pingpongiści z Hongkongu – Cheung Yuk i Ko Lai Chak. Trenerem klubu jest Tomasz Redzimski, a prezesem Dariusz Szumacher.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.