Norweskie ściganie w Pruszkowie

Pruszków

Już po raz drugi w pruszkowskiej BGŻ Arenie odbędą się Mistrzostwa Norwegii w Kolarstwie Torowym. Zawodnicy będą się ścigać 10–12 stycznia.

Pierwszy raz mistrzostwa Norwegii zostały rozegrane w BGŻ Arenie w lutym ubiegłego roku. Jak mówił nam Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Norwegowie nie mają w swoim kraju toru takiej klasy jak w pruszkowskim obiekcie, dlatego chętnie z niego korzystają.

Skandynawowie zadomowili się w Pruszkowie na tyle, że zostawiają swój kolarski sprzęt na miejscu w specjalnie wynajętym pomieszczeniu. Na początku jedynie trenowali w BGŻ Arenie, z czasem zaczęli startować w zawodach kontrolnych i w rezultacie zdecydowali się tu przeprowadzić swoje mistrzostwa.

Drugie Mistrzostwa Norwegii w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie rozpoczną się 10 stycznia. Ceremonia otwarcia zawodów zaplanowana jest na godz. 15.30. Następnie odbędą się pierwsze konkurencje. W kolejnych dniach (11 i 12 stycznia) rywalizacja rozpocznie się już od godz. 10.00. Udział w mistrzostwach weźmie około 40 kolarzy z Norwegii, a także zawodnicy z innych krajów.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.