Manchester United sięga po trenera Znicza

Region

Radosław Mozyrko, menedżer akademii piłkarskiej Znicza Pruszków został zatrudniony przez jeden z najlepszych klubów świata – Manchester United.

16 stycznia 2012 r. Radosław Mozyrko kończy współpracę z pruszkowskim klubem i rozpocznie wielką przygodę z angielskim gigantem. W United Polak będzie zajmował się selekcją nowych talentów do tamtejszej akademii piłkarskiej. – Jako wiceprezes pruszkowskiego klubu jestem dumny z tego transferu. To bardzo nobilitujące, że jeden z najlepszych klubów na świecie dostrzega wysiłek jaki wkładamy w pracę z młodzieżą – mówi Michał Kozak, wiceprezes Znicza Pruszków.

Mozyrko menedżerem akademii piłkarskiej pruszkowskiego klubu został w maju 2011 r. po kilku miesiącach pracy z pierwszym zespołem w roli drugiego trenera. Wcześniej trenerskie szlify zbierał Stanach Zjednoczonych, Anglii oraz Irlandii. Jako pierwszy Polak pracował w najbardziej prestiżowej akademii w USA – New York Red Bulls. Odbył również staż w Malahide United, który jest partnerskim klubem czerwonych diabłów. W Zniczu Pruszków stworzył specjalny system szkolenia młodzieży, który okazał się bardzo skuteczny. W krótkim czasie pod okiem Mozyrki w pierwszym zespole zdążyło zadebiutować, aż trzech wychowanków: Karol Wolniewicz, Karol Gudelski, Damian Skirski.

Nowy trener Manchesteru United złożył podziękowania wszystkim zawodnikom, działaczom i trenerom. – Dziękuje za możliwość pracy w Zniczu Pruszków całemu zarządowi, który mi zaufał i powierzył ważną pozycję, jaką jest stanowisko Managera Akademii Sportowej. W Zniczu Pruszków spotkałem się z  życzliwością oraz sympatią z każdej strony. Chciałbym podziękować Trenerom za współpracę i pełne oddanie mi w swoje ręce spraw związanych z Akademią. Dziękuję również Piłkarzom rocznika 1995. Współpraca z Wami to była czysta przyjemność. Każdemu z osobna życzę reprezentowania barw Znicza Pruszków w pierwszym zespole – powiedział.

Mozyrko podpisał z Manchesterem United roczny kontrakt.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.