Historyczne bieganie w Piastowie

Piastów

Historię można poznawać na różne sposoby. Także poprzez bieganie, które jest swego rodzaju czczeniem pamięci o ważnych wydarzeniach. 13 sierpnia w Piastowie odbędzie się Bieg Bitwy Warszawskiej na dystansie 1920 metrów.

Połączenie aktywności fizycznej i pamięci historycznej jest możliwe. – Chcieliśmy ożywić ducha historycznego wśród mieszkańców Piastowa. Przybywa nowych osób, więc bieg to znakomita okazja do integracji i poznania się – mówi nam Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to pięć imprez. Pierwsza odsłona rywalizacji nastąpiła 9 lipca. Uczestnicy mogli wziąć udział w Biegu Mazurka Dąbrowskiego. Na listach startowych pojawiło się 30 osób, jednak w zawodach wzięło udział o pięć mniej. – Jak na okres wakacyjny to dobry wynik. Liczymy, że w kolejnych biegach uczestników będzie przybywać. Planujemy również zorganizować Grand Prix w przyszłym roku –  zaznacza Derlatka.

13 sierpnia o 11.00 wystartuje Bieg Bitwy Warszawskiej na dystansie 1920 metrów. Uczestnicy uczczą kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą, który zatrzymał rozprzestrzenianie się rewolucji na zachód. Trasa biegu prezentuje się następująco: brama MOSiRu – skwer B.J. Sokorskich – park z pomnikiem Bohaterów Ruchu Oporu – wzdłuż kortów PTT i Bocce – chodnikiem wzdłuż ul. C. Godebskiego – chodnikiem przy kortach i parkiem wzdłuż ul. 11 Listopada – skwer B.J. Sokorskich – MOSiR. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną: mosir.piastow@op.pl bądź w dniu imprezy od 9.00 do 10.30.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.