Cała Polska zjedzie do Nadarzyna

Siatkówka

Wielkie święto siatkówki w Nadarzynie. 12 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żółwińskiej 41 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Dwójek Dziewcząt.

Od najmłodszych lat należy rozwijać sportową pasję. Doskonale wiedzą o tym w Nadarzynie, gdzie od lat prężnie działa sekcja siatkarska. Kolejne roczniki jeżdżą po krajowych turniejach i sprawdzają swoje umiejętności. Tym razem kluby z całej Polski zawitają do Nadarzyna.

Szykuje się potężna dawka sportowych emocji. Na boisku pojawią się z dziewczynki z rocznika 2006 i młodsze. – W turnieju wezmą udział 64 zespoły, spodziewamy się około 200 dzieci. Wystartuje 10 ekip z Nadarzyna i mocno trzymamy kciuki za ich dobry występ. Podczas turnieju rozegranych zostanie blisko 500 meczów, które odbędą się na 12 boiskach – przedstawia Damian Krzemiński, trener siatkówki i pomysłodawca turnieju.

Każda uczestniczka turnieju może liczyć na pamiątkowy dyplom. Dla zespołów, które zajmą miejsca 1-3 przygotowano puchary i medale. W Nadarzynie szykuje się święto siatkówki, które wystartuje w niedzielę o godz. 9.00. – W dużej mierze organizacja turnieju możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU. Wpadłem na pomysł, że warto przygotować taki turniej. Wokół znalazło się wiele osób, które zaangażowały w organizację. Mamy halę, dobre chęci, więc możemy działać! Nasze starsze zawodniczki będą pełniły rolę sędziów – mówi Krzemiński.

O tym, że ciężka praca wydaje owoce najlepiej mówią powołania do kadry dla nadarzyńskich siatkarek. – Cieszymy się z tego bardzo! Julia Głodek i Kinga Wrońska zostały powołane do kadry Mazowsza 2004 – nie kryje zadowolenia trener.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.