UKS Sparta w I lidze

Siatkówka

Sukces siatkarek z Grodziska Mazowieckiego. Zawodniczki UKS Sparta awansowały do I ligi młodziczek (2003-2004). Z kolei GLKS Nadarzyn zagra w listopadzie w turnieju II ligi wojewódzkiej.

Dwa dni zmagań, wyczerpujące spotkania, rywalizacja o każdą piłkę i euforia w obozie grodziskiego zespołu. UKS Sparta awansowała do grona najlepszych. Najpierw zespół rywalizował w Pionkach, gdzie wygrał grupę eliminacyjną. Sparta pozostawiła w tyle gospodarzy (UKS Beta), UMKS MOS Wola Warszawa II oraz UKS G-8 Bielany. Z kolei w niedzielę w Piasecznie grodziska drużyna zanotowała dwa zwycięstwa i porażkę. UKS Sparta triumfował w starciach z Krótką Mysiadło i Bluesoft Mazovia Warszawa. Grodziskie siatkarki nie dały rady jedynie Olimpowi Mińsk Mazowiecki (1:2), jednak wygrały grupę i awansowały do I ligi młodziczek.

Do pełni szczęścia niewiele zabrakło siatkarkom GLKS Nadarzyn. Sobotni turniej w Międzyborowie padł ich łupem. GLKS pokonał bez straty seta LKS Wrzos Międzyborów, Iskrę Warszawa i wygrał walkowerem z UKS Solec nad Wisłą. Decydująca rozgrywka w Piasecznie układała się po myśli nadarzynianek, ale do czasu. GLKS wygrał 2:0 z Nike Węgrów i Victorią Kobyłka. Jednak w ostatnim starciu Atena Warszawa, medalista mistrzostw Polski, Nadarzyn nie potrafił znaleźć sposobu na rywala i przegrał. 

Teraz GLKS szykuje się do turnieju II ligi wojewódzkiej, który odbędzie się 4-5 listopada. Stawką rywalizacji będą dwa miejsca premiowane awansem do I ligi.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.