Śmieci latają po trawniku

Pruszków

Śmieci zalegające na chodnikach oraz trawnikach to ogromny problem. Wszystko przez przepełnione pojemniki. Taki problem pojawił się na al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Czy odpady trzeba odbierać częściej?

Z pewnością widok walających się wszędzie śmieci nie napawa optymizmem. Niektórzy chcieliby wyrzucić opady do pojemnika, ale bywa, że nie ma na to najmniejszych szans. – Przepełnione pojemniki do segregacji i śmieci rozrzucone przez wiatr po całym parkingu i trawniku. Opakowania foliowe, plastikowe, tekturowe. Widok z balkonu bezcenny – napisał czytelnik Kamil na kontakt@wpr24.pl.

Gdzie szukać źródła problemu? Przede wszystkim chodzi o regularne opróżnianie pojemników. Bez tego szanse na utrzymanie porządku są marne. – Pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów usytuowane przy Wojska Polskiego 62/Jasna 11B opróżniane są z częstotliwością 3 razy w tygodniu tj. poniedziałek, środa, piątek – informuje Aneta Kozłowska z Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Wychodzi na to, że wszystko przez nadmiar śmieci. Miasto znalazło jednak receptę na ten problem. – Z uwagi na okres letni, w którym powstaje więcej odpadów szczególnie w postaci butelek plastikowych pojemniki szybciej napełniają się. Wobec powyższego  wystąpiliśmy do Administracji Osiedla z prośbą o wskazanie dodatkowego miejsca, gdzie można by postawić kolejne pojemniki aby dostosować ich ilość do zwiększonych potrzeb mieszkańców – wyjaśnia Kozłowska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.