Są szczegóły pruszkowskiej rekrutacji do przedszkoli

Pruszków

W połowie marca rozpocznie się nabór do przedszkoli w Pruszkowie. Wcześniej rodzice mogą składać deklarację o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego swojego dziecka.

Zapisy ruszą się 16 marca i potrwają do 30 marca. Dokumenty będzie można składać drogą elektroniczną za pomocą specjalnej platformy, której adres pruszkowski urząd udostępni przed rozpoczęciem naboru. Tą drogą rodzice dzieci w wieku od 3 do 5 lat będą mogli zgłaszać chęć posłania swojej pociechy do konkretnej placówki.

Proces rekrutacji obwarowany jest warunkami wynikającymi z ustawy oraz z uchwały rady miasta. W pierwszym z tych dokumentów dodatkowe punkty przy naborze należą się w przypadku gdy dziecko pochodzi z rodziny wielodzietnej, posiada orzeczenie o niepełnosprawności, niepełnosprawni są jego rodzice, rodzeństwo lub jedno z nich, maluch wychowywany jest przez samotnego rodzica lub w pieczy zastępczej. „Miejska” punktacja przyznawana jest w przypadku ciężkiej choroby rodziców lub rodzeństwa, otrzymywania zasiłku rodzinnego, zatrudnienia lub studiowania rodziców, płacenia podatków w Pruszkowie, a także od poziomu dochodów rodziny.

Wyniki pierwszej rundy rekrutacji poznamy 16 kwietnia. Wówczas do publicznej wiadomości podana zostanie lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Następny ruch będzie należał do rodziców, którzy jeszcze raz będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. 24 kwietnia znów poznamy listę dzieci zakwalifikowanych do placówek. Po tej dacie rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do końca sierpnia.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli i punktów przedszkolnych. Ich rodzice deklarację o kontynuowaniu wychowania mogą składać od 21 lutego do 28 lutego.

Szczegółowe informacje znajdują się na tej stronie internetowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.