Rusza remont zbiornika wodnego w Komorowie Wsi przy ul. Głównej

Komorów

Gmina Michałowice rozpoczyna roboty budowlane w ramach zadania pn. „Remont (modernizacja) zbiornika wodnego w Komorowie Wsi przy ul. Głównej”. Celem remontu jest przywrócenie jego funkcji użytkowej, w tym przeciwpowodziowej.

Przez wiele lat eksploatacji elementy zbiornika ulegały zużyciu. Dlatego przeprowadzona w 2013 roku analiza stanu technicznego wykazała, że obiekt nie spełnia wymogów przepisów prawa budowlanego, co przesądziło o generalnym remoncie obiektu. Wykonanie dokumentacji projektowej to proces skomplikowany i czasochłonny – zakończyliśmy go w tym roku.

Prace, które zaplanowano do wykonania będą realizowane w dwóch etapach w okresie październik 2020 – październik 2021.

Pierwszy etap to remont rowu opaskowego „B” , polegający na: usunięciu nadmiaru gruntu z dna rowu, kształtowanie skarp i dna oraz wymianie konstrukcji dwóch przepustów. Na ten etap pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie ponad 0,5 mln zł, które pokrywa 70% kosztów przedsięwzięcia.

Drugi etap to remont czaszy zbiornika, zapory czołowej, grobli bocznej, jazu, mnicha, rowu „A” oraz stopnia z kładką, polegający na: usunięciu nadmiaru gruntu z dna zbiornika, wykonaniu kinety (rowu) w dnie umożliwiającej całkowite spuszczenie wody ze zbiornika, wyrównaniu gruntem i wzmocnieniu skarpy zapory czołowej, wyrównaniu gruntem korony i skarp grobli, wykonaniu umocnień i uszczelnienia grobli materiałem ograniczającym przepływ wody, naprawie ubytków betonu w konstrukcji jazu wraz z pokryciem całej powierzchni betonowej powłoką ochronną.
– Pragnę również zapewnić, że wycinka drzew przy rowie opaskowym „B” prowadzona podczas tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji stanowi niezbędne minimum dla zapewnienia sprawności funkcjonalnej obiektów przeciwpowodziowych. Po wykonaniu prac budowlanych wykonamy nasadzenia nowych drzew oraz inne nasadzenia. Zagospodarujemy teren przyrodniczo – podkreśla Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

W ulicach w obrębie inwestycji przewidywany jest zwiększony ruch pojazdów ciężarowych z możliwością zmian w organizacji ruchu.

MS/michalowice.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Rusza remont zbiornika wodnego w Komorowie Wsi przy ul. Głównej”

 1. Gość pisze:

  Szok będzie dopiero jak zostanie wyciętych kilkadziesiąt drzew z okolicy zalewu. Sztuczne nasadzenia nie odtworzą charakteru tego miejsca.

 2. none pisze:

  No, to lokalni wędkarze będą niepocieszeni…

 3. Wilku starszy pisze:

  7 lat projektowali remont bajora??? Wow!

 4. STOP pisze:

  Znowu Pani Pachecka zapowiedziała wycinkę drzew i protestów nie ma.
  Za grabki były zawsze.
  Dlaczego tak się dzieje?

  Sam sobie odpowiem…
  1) Protestowali znajomi, koledzy, poplecznicy obecnej Pani wójt.
  2) Pani Pachecka jest moderatorem na forum Komorów, które kształtuje poglądy osób należących do tego grona, i może dowolnie manipulować publikowanymi treściami
  3) A może to jest dobra Pani wójt tylko ja o tym nie wiem…

  Tak!
  Wiem jakie będą komentarze!
  Poplecznicy są bardzo aktywni w internecie…

  • bum pisze:

   Uspokoje Cie. Kazdy to widzi. Akceptuja dokladnie to samo, na co za poprzedniej kadencji ich zgody nie bylo. Parafraza, ot co. Michalowice juz widza, ze ich wybor na „moze lepsza zmiane” nie byl trafnym wyborem. Albo przeczekaja, albo skonczy sie referendum i odwolaniem. Nie wiem, co znaczyl ostatni list od wojtowej na librusie. Nie to miejsce na taka wypowiedz/tlumaczenie, nie ta forma i nie ten kanal komunikacji. Od tego jest UG i ich strona.

  • Reton pisze:

   Tu niema mowy o wycince drzew. Jeśli Pani Wójt będzie rzeczywiście nadzorować te prace, to wierzę że żadnej wycinki drzew nie będzie. Niema żadnego powodu, żeby wycinać tam drzewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły