Rozpoczęli blokadę torów w Parzniewie! Ogromne utrudnienia [ZAKOŃCZONE]

Kolej

Protest stał się faktem. Podwykonawcy firmy Astaldi, którzy nie otrzymali wypłat zablokowali ruch kolejowy w rejonie przejazdu w Parzniewie.

Protestujący domagają się od PKP PLK zapłaty, która im się należy. W związku z tym, że nie otrzymali pieniędzy postanowili wyrazić swoje niezadowolenie, blokując tory na wysokości przejazdu kolejowego w Parzniewie.

Podróżnych czekają ogromne utrudnienia. Jako jeden z pierwszych przewoźników, który o tym poinformował to Szybka Kolej Miejska. – Z powodu całkowitej blokady torów kolejowych pomiędzy stacją Pruszków i przystankiem Parzniew oraz związanymi z tym utrudnieniami w ruchu wszystkich przewoźników (dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych), od godz. 10:45 do odwołania, wszystkie pociągi SKM linii S1 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 60 minut. Możliwe są również skrócenia relacji wybranych pociągów SKM linii S1.Ponadto, pociąg SKM linii S1 nr 99322/3 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 10:07) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – czytamy w komunikacie SKM.

Jak informują Koleje Mazowieckie Na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki wprowadzona zostaje awaryjna zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi i autobusy kursować będą operatywnie, w odstępstwie od rozkładu jazdy pociągów. Opóźnienia mogą wynosić do 60 minut. Zatem do odwołania wprowadzona zostaje zmieniona organizacja ruchu pociągów Kolei Mazowieckich – KM. Pociągi będą kursować na odcinku Warszawa – Pruszków oraz Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice.

Wobec tego najlepiej wybrać alternatywę w postaci Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Od godz. 11.15 wprowadzone zostaje honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich – KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) na całej sieci ich kursowania.

AKTUALIZACJA GODZ. 11.50

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice (w obu kierunkach) wprowadzono honorowanie ważnych biletów na pociągi IR (InterRegio przewoźnika POLREGIO) w pociągach oraz autobusach awaryjnej komunikacji zastępczej KM.

Honorowanie biletów KM obowiązuje również we wszystkich środkach transportu ZTM Warszawa (pociągach SKM Warszawa, tramwajach, autobusach i pociągach metra) na obszarze I i II strefy biletowej.

AKTUALIZACJA GODZ. 11.55

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na bieżąco rozmawiają z wszystkimi podwykonawcami włoskiej firmy Astaldi i regulują wszystkie należne kwoty zgodnie z przepisami prawa: kodeksem cywilnym i prawem zamówień publicznych. PLK wypłaciła już ponad 74 mln zł, w tym ponad 66 mln zł dla 45 podwykonawców Astaldi pracujących na odcinku Dęblin – Lublin. Ostatnie wypłaty, ponad 4 mln zł przekazane były podwykonawcom w tym tygodniu. Wypłaty w różnym zakresie dotyczą podwykonawców robót budowlanych, dostawców, usługodawców – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Jak tłumaczy dalej rzecznik kwoty muszą być wypłacane zgodnie z przepisami prawa: kodeksem cywilnym i prawem zamówień publicznych. Zróżnicowanie sytuacji podwykonawców, zwłaszcza podwykonawców niezgłoszonych, powoduje, że proces dochodzenia do wypłat nie jest prosty.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.15

Coraz więcej pociągów SKM linii S1 zostaje odwołanych:
– nr 99326/7 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 11:05) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków,
– nr 99328/9 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 11:35) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków,
– nr 99530/1 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 12:32) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia,
– nr 99532/3 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 13:00) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia

AKTUALIZACJA GODZ. 12.40

Pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Ze względu na zablokowanie przejazdu kolejowo-drogowego w Parzniewie na trasie Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź, na bieżąco wprowadzane są zmiany w kursowaniu pociągów. Zarządca infrastruktury oraz przewoźnicy starają się na bieżąco przekazywać informację o sytuacji – wygłaszane są komunikaty na peronach, w pociągach informacji udzielają drużyny konduktorskie – informuje Mirosław Siemieniec.

PKP PLK zapewnia, że dworce są przygotowane na przyjęcie podróżnych. Co więcej, przygotowali coś na osłodę… W przypadku ewentualnych opóźnień sięgających ponad 120 min pasażerom oczekującym na pociągi będą wydawane poczęstunki.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.00

W związku z zablokowaniem przejazdu, autobusy pruszkowskiej linii 4 zostały skierowane na następującą trasę objazdową:
Os. Staszica – Plantowa – Powstańców – Akacjowa – Działkowa – Al. Wojska Polskiego – Poznańska – Waryńskiego – Promyka – Robotnicza – Błońska – Promyka – Przejazdowa – Urząd Celny.

Odjazdy z krańca Osiedla Staszica są realizowane zgodnie z rozkładem jazdy, natomiast odjazdy z Urzędu Celnego pokrywają się z rozkładowym odjazdem z Elektrowni. Przystanki na Gąsinie są obsługiwane w odwrotnym kierunku.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.20

Został przywrócony ruch pociągów pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, Krakowem i Łodzią. Możliwe jest kursowanie pociągów przez miejscowość Parzniew. Duże zmiany w rozkładzie spowodowane zablokowaniem przejazdu kolejowo-drogowego będą odczuwalne do końca dnia. Na stacjach i przystankach podawane są bieżące informacje, w pociągach informacji udzielają drużyny konduktorskie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.