Rozpoczęła się rewaloryzacja Willi Niespodzianka

Uncategorized

W Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 12 pojawił się ciężki sprzęt. Jeden z najpiękniejszych zabytków w okolicy w końcu odzyska dawny blask.

Prace ruszyły z kopyta. – Podłogi są zdemontowane, usuwany jest grunt z piwnic, bo były zasypane. Jutro będzie wizytacja konserwatora zabytków, wtedy ustalimy, które części okien są do wymiany, a które do odtworzenia. Zakończenie prac planowane jest na marzec 2018 roku, ale wykonawca zapowiedział, że wszystko zakończy się wcześniej, nawet do końca tego roku. Jesteśmy dobrej myśli – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych z grodziskiego urzędu.

Na jakie cele budynek zostanie przeznaczony? – Krótko mówiąc na cele kulturalne i społeczne. Na pewno znajdą tam swoje miejsce cykliczne wystawy malarskie czy rękodzieła naszych lokalnych artystów. Choć do końca program jest jeszcze „niedopięty”, Centrum Kultury będzie pracowało nad tym – odpowiada Chrzanowska.

Jak usłyszeliśmy zagospodarowana zostanie również działka, na której znajduje się Willa Niespodzianka. Pojawi się tam nowa zieleń i nawierzchnie z płyt granitowych. Ale pozostanie też kawałek terenu dla planowanego ratusza. Uchylono nam rąbka tajemnicy na temat jego budowy. – Mamy wszystkie projekty i pozwolenia. Jesteśmy przygotowani jeśli chodzi o różne procedury. Natomiast rozeznajemy sprawę z finansowaniem, ponieważ nie chcemy budować nowego ratusza tylko z własnych środków. Być może wkrótce pojawią się mechanizmy, które pozwolą nam uzyskać dofinansowanie i zamknąć budżet. Zobaczymy – skwitowała naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.