Rozkład jazdy nie spełnia oczekiwań

Pruszków

Komunikacja miejska w nowej odsłonie zawitała do Pruszkowa 1 lipca. Zmiany miały zwiastować nadejście lepszych czasów, lecz mieszkańcy mają zastrzeżenia. Przede wszystkim do rozkładów jazdy.

Transport to jeden z kluczowych elementów miejskiej rzeczywistości. Przemieszczamy się każdego dnia, a więc chcemy korzystać z komunikacji dostosowanej do naszych potrzeb. Mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać z sześciu linii autobusowych, które pozwalają podróżować po mieście oraz dotrzeć do Komorowa, Piastowa, Parzniewa oraz Ożarowa Mazowieckiego.

Podstawowy problem dotyczy rozkładów jazdy. Mieszkańcy zwracają uwagę, że nie wszystkie linie zostały dostosowane do ich potrzeb. Liczą na zmiany. Czy te są możliwe? – Rozkłady jazdy na liniach autobusowych na terenie miasta Pruszkowa nie są tymczasowe jeśli jednak będzie konieczność zmiany rozkładu na którejś z linii po zebraniu wniosków oraz przeanalizowaniu ich i uznaniu wniosku za uzasadniony rozkład jazdy zostanie poddany korekcie – podaje Agnieszka Miros z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. 

Pojawiają się głosy o niewystarczającej liczbie kursów niektórych autobusów. Pasażerowie zwracają uwagę, że w głównej mierze problem dotyczy linii 6. W tym przypadku problem jest złożony. – Linia nr 6 Pruszków – Ożarów Mazowiecki jest linią uruchomioną na zasadzie porozumienia z gminą Ożarów Mazowiecki przy współfinansowaniu gminy Ożarów Mazowiecki w związku z powyższym zwiększenie ilości kursów na tej linii musi być zaakceptowane przez obie strony porozumienia. Ponadto linia 6 jest nową linią i decyzję o zwiększeniu ilości kursów możemy podjąć po jakimś czasie w którym będziemy obserwowali zainteresowanie nią pasażerów. Jednak okres wakacji, czyli lipiec i sierpień nie są miarodajne i nie będziemy tych miesięcy brali pod uwagę. Zwiększenie ilości kursów wiąże się również z dodatkowymi kosztami jakie gminy muszą ponieść w związku z powyższym musimy również przeanalizować czy posiadamy wystarczające środki finansowe na ten cel – tłumaczy Miros.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.