Rozbudowa Liceum im. Mickiewicza

Piastów

Trwa II etap rozbudowy szkoły w Piastowie. Na placu budowy prace idą pełną parą.

Jeszcze we wrześniu 2020 roku oddano do użytku publicznego nowe budynki dydaktyczne Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie.

Miejscowe władze podjęły jednak decyzję o przekształceniu starego gmachu placówki. Modernizacja budynku była niezbędna. Ciasne pomieszczenia lekcyjne i korytarze, mała sala gimnastyczna i wiecznie skrzypiące podłogi były zmorą tego miejsca. Ten wizerunek liceum przeszedł już do historii. Pamiętać go będą wyłącznie starsze pokolenia absolwentów piastowskiej szkoły. Budynek przeszedł gruntowne zmiany.

Wybudowano łącznik pomiędzy starą a nową częścią szkoły. Zakończono już roboty żelbetowe, pokrycie dachu, prace rozbiórkowe i wyburzeniowe a także murarskie. Trwają prace przy elewacji mokrej i klinkierowej, wykończeniowe ścianek działowych oraz tynkarskie.

Obecnie budowane jest boisko zewnętrzne. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesne oświetlenie.

Prowadzone są również roboty związane z zagospodarowaniem terenu od strony ulicy Harcerskiej. W ramach prac wybudowane będą parkingi i położone chodniki.

Prace budowlane wykonane są w 90 %.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Rozbudowa Liceum im. Mickiewicza”

 1. piastowiak pisze:

  A nikt nie pisze ile ten moloch będzie kosztował. 80 mln zł! Miasto będzie płacić Warbudowi przez 20 lat po 4 mln zł i do tego koszty utrzymania tego molocha (pewnie co najmniej drugie tyle). Jak ktoś będzie pytał dlaczego nie ma inwestycji (np. u mnie niedaleko targu chodniki są z epoki wczesny Gierek albo i późny Gomułka tak krzywe i popękane że ludzie chodzą jezdnią, która też jest jedną wielką łataniną od co najmniej 20 lat) to burmistrz będzie miał odpowiedź: bo pieniędzy nie ma.

 2. Jasio pisze:

  Jak ja zazdraszczam temu Piastowu tego burmistrza Grzegorza . Jak on mnie zaimponował budując Toto.

 3. Neon pisze:

  Burmistrz kosztem podstawówek i przedszkoli „podnosi” poziom marnego liceum. Brakuje pieniędzy na edukacje podstawowa bo radni maja wizje, A do liceum i tak nie poszły orly a do tego nauczanie zdałes leży. Z g…na złota nie zrobisz

 4. Denis pisze:

  Utopione pieniądze, miasto zadłużone na długie lata. Wszyscy będziemy ofiarami przerośniętego ego burmistrza. A oświata podstawowa w Piastowie leczy. Egzamin po 8 klasie wypadł tragicznie uczniowie piastowskich SP zajęli Ostanie miejsce w powiecie pruszkowskim. Nie ma pieniędzy na edukacje podstawowa bo burmistrz zajmuje się LO które nie leży w jego kompetencjach. Dobrzy nauczycielkę odeszli z piastowskich SP bo burmistrz leczy swoje chore licealne ego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły