Remont oddziału wewnętrznego w szpitalu na Wrzesinie

Pruszków

W poniedziałek, 1 sierpnia, rozpocznie się modernizacja Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. Oznacza to jego czasowe zamknięcie.

Remont potrwa do końca sierpnia. W tym czasie pacjenci wymagający hospitalizacji będą kierowani do dwóch innych lecznic: Szpitala Kolejowego w Pruszkowie i Szpitala Wolskiego w Warszawie. Chorzy już przebywający na internie zostaną albo wypisani do domów, albo przeniesieni na inne oddziały szpitala na Wrzesinie.

Jaki jest zakres planowanych prac? – Stworzymy pacjentom lepsze warunki pobytu, lepsze zaplecze socjalne. Będą sale z indywidualnymi łazienkami. Dostosujemy oddział do wymagań unijnych. Będziemy dysponowali 22 łóżkami w bardzo dobrym standardzie. Ułatwi nam to opiekę i nadzór nad ciężej chorymi. To kolosalny przeskok jakościowy – mówi Mieczysław Brągoszewski, dyrektor Szpitala Powiatowego.

Remont ma być przeprowadzony w taki sposób, aby nie zakłócić funkcjonowania innych oddziałów. – Prace przeprowadzi wykonawca, który ma doświadczenie w obiektach służby zdrowia, czyli takich których nie można całkowicie zamknąć. Przewidzieliśmy etapowość pewnych prac, dozowanie tych hałaśliwych i przeszkadzających. Będzie się to odbywało w sposób przemyślany – zapewnia Brągoszewski. – Liczę, że pacjenci to zrozumieją, bo robimy to dla nich – dodaje.

Szczegółowe informacje o ewentualnych utrudnieniach można uzyskać pod nr tel. 22 758 80 02.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.