Remont kolejnego odcinka al. Wojska Polskiego jeszcze w tym roku?

Pruszków

Wracamy do tematu. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie kolejny fragment nawierzchni al. Wojska Polskiego w Pruszkowie.

Obecnie kończy się remont związany z wymianą nakładki asfaltowej w al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Brzozowej do Powstańców. 22 lipca na naszym portalu WPR24.pl ukazał się tekst, w którym pisaliśmy o tym, że remont kolejnego kawałka jezdni rozpocznie się w przyszłym roku. Jednak nieoczekiwanie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował nas, że prace mogą rozpocząć się niedługo.

Oczywiście chodzi o mocno wyeksploatowany fragment al. Wojska Polskiego od Powstańców do skrzyżowania z ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Mieszkańcy Pruszkowa uważają, że jest on bardziej zniszczony niż ten, na którym pojawił się nowy asfalt. Mamy dobrą wiadomość, są duże szanse na dokończenie tego kawałka.

– Nie ukrywam, że szukamy takich środków, które pozwolą nam na dokończenie tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 719. Chcemy to zrobić jeszcze w sierpniu. We wrześniu wszyscy wracają z urlopów więc przeprowadzenie prac byłoby niewyobrażalne przy tym natężeniu ruchu. Jeżeli uda nam się wygospodarować środki to zrealizujemy roboty w sierpniu, jeśli nie to najpewniej w przyszłym roku.
– mówi Zbigniew Ostrowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W jaki sposób miałoby zostać to zrealizowane? – Rozmawialiśmy z wykonawcą, że w ramach robót uzupełniających udałoby się zakończyć ten odcinek w kierunku wąskiego gardła – podkreśla Ostrowski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.