Raszyński urząd zamierza wybudować budynek komunalny

Raszyn

Wspomniany budynek ma powstać w Podolszynie Nowym. Inwestycja jest na wczesnym etapie. Gmina Raszyn ogłosiła przetarg na wykonanie projektu. Jakie są założenia co do jego powstania?

Oprócz samego budynku socjalno-komunlnego ma powstać także droga dojazdowa. Zagospodarowany zostanie również teren wokół. Obiekt powstanie przy ul. Olszynowej w Podolszynie nowym i zostanie wybudowany na działkach należących do gminy Raszyn. Jednak zanim dojdzie do samych prac, najpierw trzeba wykonać projekt. I w tym celu urząd ogłosił przetarg.

Według założeń do wykonania projektu budynek będzie posiadał 20 małych lokali, w tym 13 socjalnych, z czego dwa lokale socjalne i jeden komunalny muszą być przystosowane do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne. W budynku należy zaprojektować pomieszczenie na wózki i rowery, kotłownię gazową, ogniwa fotowoltaiczne dla oświetlenia terenu i klatek schodowych, wentylację hybrydową dla łazienek i kuchni. Nie przewiduje się podpiwniczenia budynku.

Każde ze wspomnianych wcześniej 13-tu lokali mieszkalnych mają zostać podzielone na różne metraże. Dwa z nich będą jednopokojowe z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni 24,5 m kw. Kolejne osiem to dwupokojowe mieszkania o łącznej powierzchni 36,5 m kw. (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych). Ostatnie trzy lokale będą trzypokojowe – 48,5 m kw. (jeden dla osób niepełnosprawnych).

Pomieszczenia podzielono w następujący sposób: łazienka – 5 m kw., przedpokój – 3 m kw., pokoje po 12 m kw. i pokój z aneksem – 16,5 m kw.

Natomiast mieszkań komunalnych powstanie siedem. Różnią się tylko tym, że pokój z aneksem będzie nieco większy – 23 m kw. W związku z tym powstaną cztery lokale jednopokojowe – 31 m kw., dwa dwupokojowe – 43 m kw. oraz jeden 55 m kw.

Mieszkania będą wykończone i w pełni gotowe do zamieszkania. W kuchni, łazience i przedpokoju na podłogach pojawi się gres, a w pokojach panele. W łazience – brodzik z prysznicem i kabiną, glazura na ścianach, umywalka z baterią, sedes. Kuchnia – glazura nad zlewozmywakiem i kuchenką, zlewozmywak z baterią, szafki, kuchenka elektryczna z piekarnikiem.

Warto zaznaczyć, że urząd zamierza wystąpić o dofinansowanie budowy z programu dotyczącego finansowego wsparcia przy tworzeniu lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych ( Dz.U.2017 r. poz. 1392 tj.).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Raszyński urząd zamierza wybudować budynek komunalny”

  1. Anonim pisze:

    kontenery to i tak za dużo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły