Przetarg na rozbudowę ul. Gomulińskiego

Pruszków

Starostwo powiatowe w Pruszkowie ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Gomulińskiego. Chodzi o odcinek od tunelu w ciągu ulicy Działkowej do skrzyżowania z drogą gminną DL-3.

Ulica Gomulińskiego na remont czeka od dawna. Zniszczona, nierówna nawierzchnia, spękania i przełomy. Nierówne pobocze, sfatygowany chodnik. Ten obrazek wkrótce ma być wspomnieniem.

Zakres prac zapisany w przetargu obejmuje remont jezdni o dwóch pasach ruchu, chodnika, zjazdu w ul. Przytorową, wykonanie pobocza i wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. – Geometrię trasy w planie dostosowano do wcześniej zaprojektowanego odcinka ul. Solidarności oraz nowego tunelu wzdłuż ulicy Działkowej, ulicy Działkowej i ulicy Przytorowej, jak również do ukształtowania pasa drogowego i lokalizacji istniejących zabudowań i infrastruktury technicznej. Ulicę zaprojektowano o szerokości 7,0 m z jednostronnym chodnikiem o szerokości 2,0 m usytuowanej po lewej stronie jezdni – czytamy w projekcie inwestycji.

Remont ma przebiegać szybko. Wybrany wykonawca będzie miał na to 56 dni od momentu podpisania umowy. Na oferty pruszkowskie starostwo czeka do 24 września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Przetarg na rozbudowę ul. Gomulińskiego”

 1. As pisze:

  Jak to jest, ze Stalową, Gomulinskiego, Sygietynskiej szybko ogarnęli/ogarną od momentu zamowienia do zakonczenia, a Działkowa, ktora jest kompletnie zniszczona, najpierw beda poltora roku „projektować”, a pozniej tez nie ma pewności, że zrobią? Działkowa zaraz będzie jedną z najbardziej ruchliwych ulic… Wtf?

  • A pisze:

   Działkowa to nie taki prosty temat, bo trzeba wykupić grunty od dewelopera

  • Anka pisze:

   Działkowa to droga międzygminna a z tego co wiem Brwinów nie bardzo garnie się do współfinansowania mimo że teraz głównie mieszkańcy Agromana korzystają z działkowej, no i deweloper to też oddzielny temat ciężki do rozwiązania.

   • As pisze:

    Jak budują autostrade, to czy ktos chce, czy nie, to go wywalą z jego posesji i nic do gadania. Dlaczego tutaj nie moga zabrac pasa pod droge?

    • A pisze:

     @as mogą, ale muszą zapłacić kilka milionów odszkodowania. Droga przebiega przez Brwinów i Pruszków. Podobno burmistrz Brwinowa nie chce za bardzo płacić odszkodowania za grunty . Najpierw deweloper miał je przekazać za free, ale ktoś papierów nie sprawdził i teraz umowa nie obowiązuje. Trzeba płacić.

 2. 123 pisze:

  wsio budiet nawet minimalna pensja 10000 dla ukraińców

 3. WolF pisze:

  Czy w planie jest ścieżka rowerowa?

 4. Gość Niedzielny pisze:

  I dlatego trzeba to zrobić w momencie jak otworzą przejazd nad tunelem, żeby nie można było, w dalszym ciągu, swobodnie przejechać w stronę Pażniewa. Widać władze (powiatu i miasta) są oderwane od realiów życia i zamiast zakończyć temat remontu tych okolic (Działkowa, Gomulińskiego) razem z przedłużającą się budową tunelu, rozwalą komunikacyjnie ten obszar na kolejne kilka lat.

 5. Anonim pisze:

  Teraz się obudzili? To powinno być już dawno zrobione! Za chwilę okaże się, że nie będzie można wjechać do tunelu.

 6. Wilku Starszy pisze:

  A ścieżka rowerowa budiet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły