Pruszkowskie lodowisko w nowym miejscu

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta rozpisał przetarg na dostawę, montaż i obsługę lodowiska miejskiego. Ślizgawka powróci w tym roku w zupełnie nowym miejscu. A dokładnie na dachu galerii handlowej przy ul. Sienkiewicza.

W ostatnich dwóch latach pruszkowskie lodowisko działało przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej. W tym roku pojawi się w zupełnie innym miejscu. I to wysoko nad ziemią, z pięknym widokiem na Pruszków. Chodzi o górny parking na dachu centrum handlowego Nowa Stacja.

Ślizgawka będzie miała powierzchnię prawie 600 m. kw (20×29 metrów) i taflę umożliwiającą łyżwiarzom płynną jazdę jak na rzeczywistym lodzie. Do tego oczywiście niezbędne zaplecze techniczne, bandy oraz wypożyczalnia sprzętu. Wybrany wykonawca dostarczy 150 kompletów łyżew, 50 kasków i 8 „pingwinków” do nauki jazdy. Korzystanie z lodowiska, tak jak w poprzednich latach będzie bezpłatne. Koszt wypożyczenia sprzętu nie jest na razie znany, ale jak usłyszeliśmy w urzędzie miasta, nie będzie to kwota znacznie odbiegająca od stawki z poprzednich lat. W ubiegłym roku było to 6 zł.

Jeśli przetarg uda się pomyślnie rozstrzygnąć na łyżwach w Pruszkowie pojeździmy już w połowie grudnia. Tafla ma być czynna do końca marca przyszłego roku. O ile oczywiście tych planów nie pokrzyżuje pogoda.

Na oferty od wykonawców pruszkowski urząd czeka do 14 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 39

39 odpowiedzi na “Pruszkowskie lodowisko w nowym miejscu”

 1. Piotrek pisze:

  Z Pruszkowa dużo ludzi jeździ no lodowisko do…Michałowic.

 2. Igor pisze:

  Witam. Wybrałam się dzisjaj wieczorem z córką na lodowisko którego nie można tak nazwać to jest jakis plastikowy sztuczny chłam po którym sie nie da jeździć na łyżwach. Moja córka po 5 minutach zeszła z tego plastikowego badziewia które nazywa się lodowiskiem. Po pierwsze te psełdo lodowisko miesci się na dachu galeri Stacji Pruszków. Miesci się ns gurze nie osłoniete niczym. Poprzednie lodowisko które było na terenie szkoły było bardzo fajne i zawsze było tam dużo ludzi przedewszystim młodych dobrze się bawiących. Tego lodowiska a raczej plastikowego badziewia po którym nie da się jeździć nie polecam nikomu a szczegulnie tym ludziom którzy mają dojechać samochodem czy autobusem bo to stracony czas. Mam nadzieję że Miasto Pruszków Prezydent Pruszkowa Powinien się tym zainteresować, i zrobic lodowisko które było rok temu.

 3. mario pisze:

  Przede wszystkim to przy szkole lodowisko było osłonięte z 2 stron ściami i jak wjał wiatr, co jest normą w zimę to na lodowisku był spokój, tak na górze będzie taka wypiździawka, że aż strach myśleć.

 4. Ola pisze:

  Wg mnie lipny pomysł…lokalizacja przy SP 2 lub na Gomulińskiego były super. Zdecydowanie ograniczy mi to możliwość pójścia na lodowisko 🙁

 5. Kerim pisze:

  Z tym lodowiskiem, to jak ze ścieżkami dla rowerów – są, ale jeździć płynnie i bezpiecznie jest niemożliwością.

 6. Pruszkowiak pisze:

  W ubiegłym roku przy lodowisku przy SP2 były fantastyczne gofry, czy ktoś wie gdzie można je kupić?

 7. ABC pisze:

  A kto pamięta lodowisko na RFNie?

 8. Wilku Starszy pisze:

  Czy może ktoś się dowiedzieć, kto dokładnie wpadł na błyskotliwy pomysł z syntetycznym lodowiskiem? Czyżby wice Sipiera?

 9. R14 pisze:

  Ale wtopa – wiwat nasze wladze tak wlasnie żundzą amatorzy.

 10. Pioter pisze:

  Może jeszcze taki pomysł- grajmy w koszykówkę na żużlu- też taniej niż poliuretan, a piłka się odbije prawie tak samo- zapewnia dostawca kruszywa…

 11. Mirek Z pisze:

  Lodowisko syntetyczne nie nadaje się do jazdy! Kto był choć raz ten wie. Wszystkie, które powstały w naszym kraju świeciły pustkami nie bez powodu. Szanowna redakcjo- sugeruję zapoznać się z prawdziwymi informacjami nt. lodowisk syntetycznych i możecie Państwo napisać na ten temat obszerny artykuł- jak to jest na prawdę, a nie jak w opisie firmy, która takie plastikowe „cudo” dostarcza. Nikomu nie zajmie to więcej jak 15 min żeby znaleźć w sieci prawdziwe informacje o „zadowoleniu” użytkowników plastikowych lodowisk… Włodarzom miasta Pruszków też sugeruję przemyślenie tematu (pomijając fakt budowy lodowiska za pieniądze miasta na dachu galerii handlowej) na lodowisku syntetycznym nie odbędą się zajęcia WF, setki dzieci które korzystały z takich aktywności w tym roku nie będą ich miały. Klienci z własnymi łyżwami (których zapewne nie brakuje po 2 letniej obecności lodowiska) o ile zostaną wpuszczeni na lód po 15 min. jazdy będą musieli łyżwy naostrzyć ponieważ w wyniku tarcia jakie powstaje podczas jazdy (stal-plastik -> Fizyka 6) nie będą się nadawały do niczego- nawet do jazdy po prawdziwym lodzie! Firmy sprzedające, wynajmujące plastikowe lodowiska ukrywają fakt, że daleko oj bardzo daleko im do lodowisk mrożonych podpierając się fikcyjnymi badaniami poślizgu badanego w niewiadomych parametrach i nabierają łatwowiernych klientów. Tak niszczy się ideę łyżwiarstwa przy pomocy syntetyków.

  • Pruszkowiak pisze:

   Ma Pan absolutna rację ,ale znajomy naszych cudownych Pisowych władz musi zarobić i tak oto bezpartyjne prezydent który je wszędzie dosłownie wyświetla się w bloku reklamowym w kinie trwaniac nasze pieniądze na bezużyteczne lodowisko i reklamę i wiele innych …..

 12. Roman pisze:

  A czy zgodne z prawem jest sponsorowanie z miejskich pieniędzy lodowiska w galerii handlowej? Przecież to jest reklama galerii a nie ogólnodostępne lodowisko dla mieszkańców.

 13. Roman pisze:

  Jeszcze nigdzie w Polsce nie przyjęło się lodowisko syntetyczne. Po tym nie da się jeździć. Ludzie skorzystaja dwa razy. Pierwszy i ostatni… Nie mówiąc już o lekcjach wf

 14. ~Monia z Pruszkowa pisze:

  Ten kto zdecydował aby lodowisko miejskie było na dachu centrum handlowego, chyba:
  1. upadł na głowę i gorzej jest teraz z jego myśleniem
  2. musiał wziąć niezłą łapówę od właściciela galerii
  3. nigdy w życiu nie jeździł na łyżwach.
  Zgłaszam protest aby za moje podatki finansowane było lodowisko w takim miejscu. Galeria niech sobie we własnym zakresie zorganizuje swoje lodowisko.
  Natomiast lodowisko miejskie, ogólnodostępne powinno być na terenie szkoły nr 2 przy ul.Jasnej tak jak w ostatnich latach. !!!
  I z prawdziwego lodu a nie z jakiegoś plastiku …

  • Zez pisze:

   Tak zdecydował zapewne nasz wice Sipiera bo to on jest odpowiedzialny za te inwestycje i jak zwykle to decyzja PiS u to kaplica. KATASTROFA z taką lokalizacją i precz z PLASTIKIEM.

 15. Rado pisze:

  Pisiory wynocha z Pruszkowa !!!

 16. J23 pisze:

  Zapewne nasz v-ce prezydent z PiSu tak zdecydował i wszystko jest „plasikowe”

 17. Piter pisze:

  Tragiczna lokalizacja. Decyzję podjęły chyba osoby , które nie wiedzą co to jazda na łyżwach decydujac się na plastik. Po tym czymś się raczej chodzi. Będę korzystał z sąsiednich lodowisk.

 18. Ja pisze:

  Bez sensu, osiedlowe dzieciaki prawie codziennie popołudniami przychodziły, same czy grupkami. Nie sądzę żeby rodzice puszczali je same tak daleko. Moje dzieci na pewno już tak często nie pojeżdżą na łyżwach…

 19. Pruszkowiak pisze:

  Nie lodowisko tyko „plastikowe pseudo-lodowisko” 🙂 Polecam zapoznać się ze specyfikacją zamówienia na stronie http://pruszkow.bip.gmina.pl/upload/WSR.271.84.2019%20ogloszenie%20o%20zamowieniu.pdf

  Cyt. „• Powierzchnia lodowiska ze specjalnie modyfikowanego
  polietylenu PE500 tworzącego powierzchnię łyżwiarską przeznaczoną do każdej formy jazdy
  na łyżwach, umożliwiającą łyżwiarzom płynną jazdę jak na rzeczywistym lodzie; • „

 20. Anonim pisze:

  A może jednak przy Zespole Szkół na Gomulinskiego?

  • Mama Marysi pisze:

   I znów te glaby z Jastrzębiej będą zgłaszać protesty że głośno, że śmierdzi??? Paszli won lachudry!

   • Retro pisze:

    Z tego co wiem lodowisko nikomu nie przeszkadzało tylko ten nieustanny łomot puszczany z głośników na wprost okien. Ja bym wyłączył i po problemie ale nie – musi być huk żeby się ludziska lepiej bawili. Otóż nie musi być.

  • nnnn pisze:

   Własnie. Tyle lat było lodowisko, a po wybudowaniu jednego domku, zaczęły sie protesty… Szkoda…. Tym bardziej, ze rejestracje samochodowe pod tym domem, to nie Pruszków….

 21. Mieszkaniec WPR pisze:

  marne w ogóle szanse by sobie pojeździć bo zawsze będa dzikie tłumy i zgadzam sie że centra handlowe same powinny we własnym zakresie zrobić lodowisko a nie ustawić sobie miejskie by klientów przyciagnać

 22. KK pisze:

  Jak było przy szkole, to dzieci mogły korzystać w ramach zajęć w szkole za darmo. A centrum handlowe może uruchomić sobie samemu lodowisko. A tak miasto płaci, aby byli klienci. Źle to wygląda, bardzo źle. I niezbyt przyjemnie pachnie

  • xD pisze:

   bombelki i tak siedzą w domu 24/h i grają w fortnite albo minicrafty, lodowisko im nie potrzebne

   • Twoj stary pijany pisze:

    Przecież wszystkie dzieci grają w gry i nikt nie chce jeździć na łyżwach dałnie

    • Jaaa pisze:

     Dzieci chcą jeździć na łyżwach!!. Zarowno na wf jak i po lekcjach. Właśnie zabiera im się tą szansę, szczególnie młodszym które same to Galerii nie pójdą…

     • Dziecko nie z SP2 pisze:

      No to ja swojego do SP2 nie puscilabym, a do galerii mam blisko i może iść… Kij zawsze ma 2 końce i wszystkim nie dogodzisz.

  • www pisze:

   Dokładnie.

 23. szop pisze:

  ktoś mocno w łeb dostał ….lodowisko na dachu parking w galerii płatny …gratulacje za „super pomysł”

  • Komin pisze:

   Komu tak zależy na wpuszczeniu życia do ledwie zipiącej Galerii? Cóż, gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły