Pruszkowskie lata „Masy”

Pruszków

Już w najbliższy piątek zarówno w Gazecie WPR jak i na portalu WPR24.pl ukaże się pierwsza część wywiadu z najbardziej rozpoznawalnym świadkiem koronnym w Polsce, Jarosławem Sokołowskim ps. „Masa”. Jakie tematy poruszymy?

W rozmowie z Sewerynem Dębińskim „Masa” opowie o tym, jak wyglądał Pruszków w latach 70-tych i 80-tych. To czas gdy dopiero zaczynały tworzyć się struktury późniejszej mafii. Wędrówkę po niechlubnej historii Pruszkowa rozpoczniemy od młodych lat Jarosława Sokołowskiego, który odsłoni nam mroczną stronę miasta. Będzie to rzut jego wspomień i punkt widzenia na świat, który go otaczał.

Nasi Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się jak wówczas wyglądała działalność przestępczości zorganizowanej. „Masa” ujawni nam czy już czasach PRL-u dochodziło do korupcji urzędników? Przestępcy i milicjanci mieli wspólne interesy? W końcu, czy już wtedy Pruszków miał duże wpływy? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w wywiadzie.

Jednak w kręgu głównych zainteresowań pozostanie samo miasto Pruszków. Dzięki tej rozmowie nieco starsi Czytelnicy będą mogli przypomnieć sobie o lokalach, których dziś nie ma oraz o miejscach dawniej tętniących życiem.

Jak wspominaliśmy będzie to pierwsza część rozmowy, która 3 czerwca ukaże się na łamach Gazety WPR i portalu WPR24.pl. Kolejna edycja będzie dostępna dokładnie tydzień później.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.