Pruszkowska komunikacja po nowemu

Pruszków

Zgodnie z zapowiedziami komunikację miejską w Pruszkowie czeka rewolucja. Władze miasta poszukują przewoźnika, który od lipca zacznie obsługiwać autobusy.

Transport publiczny to jedna z bolączek Pruszkowa. Pasażerowie często narzekali na częstotliwość kursów, chaos związany z biletami i brak wytyczenia optymalnych tras. Wkrótce ma się to zmienić. Urząd miasta ogłosił przetarg na obsługę wszystkich sześciu linii, czyli połączeń: Osiedle Staszica-PKP Pruszków, Pruszków-Komorów, Pruszków-Piastów, Pruszków-Parzniew-Gąsin, Pruszków-Malichy, Pruszków-Ożarów Mazowiecki.

Autobusy mają kursować w dni powszednie w godz. 4.45-23.30 co 20 minut w porannym i popołudniowym szczycie i do ok. 35 minut poza nim. W soboty i niedzielę kursy będą odbywać się co godzinę.

Uproszczone zostaną opłaty za przejazd, zmienią się też ich rodzaje. Bilet jednogodzinny ma kosztować maksymalnie 1 zł dla posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca i 3 zł dla pozostałych osób. Za miesięczny karnet 50 zł zapłacą posiadacze Karty, 90 zł pozostali. W Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu, przypadający 22 września, przejazdy będą darmowe.

Ze zwycięzcą przetargu miasto zawrze umowę na cztery lata.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.