Protest pod sądem w Pruszkowie

Pruszków

W niedzielę (23 lipca) pod sądem rejonowym w Pruszkowie odbędzie się protest w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. Zgromadzenie będzie miało charakter milczący.

W wielu polskich miastach odbywają się protesty przeciw zmianom w sądownictwie. Uczestnicy zgromadzeń podkreślają, że zaproponowane rozwiązania są zamachem na demokrację i krokiem w stronę totalitaryzmu. Pod pruszkowskim sądem jako wyraz solidarności z protestującym pojawiły się znicze. Pisaliśmy o tym tu.  

W niedzielę protest przeciw reformie wymiaru sprawiedliwości odbędzie się również w Pruszkowie. Uczestnicy spotkają się o 20.30 pod budynkiem sądu rejonowego przy ul. Kraszewskiego 22. – Protest będzie miał charakter milczący. Poza wstępem przewidujemy tylko odczytywanie fragmentów konstytucji. Nie przewidujemy przemówień i okrzyków, zwłaszcza o charakterze obraźliwym wobec konkretnych osób lub poglądów. Zachęcamy do wzięcia świeczek i lampionów. Prosimy o uszanowanie wszystkich uczestników i odmienności poglądów. Skupmy się na tym, co nas łączy – troska o polską demokrację – podkreślają organizatorzy.

Protestujący wskazują, że wspólnie będą walczyć o poszanowanie konstytucji. – Dzieli nas w Polsce wiele. To normalne. Na tym polega demokracja. Ta demokracja przestanie jednak działać, jeśli pozwolimy na wysadzenie wszystkich bezpieczników. Niezależnie od tego, jakie ideały przyświecają nam na co dzień, musimy bronić trójpodziału władzy. My, „wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski”, stajemy teraz w obronie tej konstytucji, z której pochodzą te słowa – wyjaśniają organizatorzy pruszkowskiego protestu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.