Prawie milion na przebudowę ul. Gałczyńskiego

Pruszków

Ul. Gałczyńskiego w Pruszkowie jest prawdziwym drogowym torem przeszkód, jednak już niebawem ma się to zmienić. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ulicy.

Nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych poruszanie się ul. Gałczyńskiego jest prawdziwym koszmarem. Nawierzchnia drogi jest nieutwardzona, nie brakuje w niej nierówności. Piesi z niecierpliwością czekają na chodnik, a kierowcy na równą nawierzchnię. Z każdym kolejnym dniem ich marzenia stają się coraz bardziej realne. 

Sprawa przebudowy ul. Gałczyńskiego nabiera rozpędu. Na początku kwietnia pruszkowski urząd ogłosił przetarg. W wyznaczonym terminie złożono dziewięć ofert. Po dokładnej analizie wyłoniono wykonawcę przebudowy nawierzchni ul. Gałczyńskiego. Zwycięska firma za realizację zadania zgarnie 970 tys. zł. Warto wspomnieć, że zróżnicowanie cenowe było spore. Wartość jednej ze złożonych ofert sięgała blisko 2 mln zł. 

Ul. Gałczyńskiego zostanie przebudowana na odcinku ok. 500-metrów, od ul. Rozbrat do ul. Nałkowskiej. W ramach prac planowane jest wykonanie nawierzchni z kostki betonowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz budową chodnika. Nie obędzie się bez regulacji studzienek i włazów. Pojawią się również pionowe znaki drogowe, a także tablice narożne z nazwami ulic na słupkach.

Zgodnie z założeniami ul. Gałczyńskiego powinno zyskać nowe oblicze jeszcze w tym roku. Wykonawca na realizację zadania ma czas do 31 grudnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.