Pożegnania nadszedł czas

Kolej

Dziś macie ostatnią szansę na przejechanie się pociągiem EN94 należącym do Warszawskiej Kolei Dojazdowej. O godzinie 19.05 ze stacji Warszawa Śródmieście ruszy ostatni kurs, który będzie realizowany tym składem.

Ważny moment w historii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dziś z eksploatacji zostaną wycofane składy EN94. Pojazdy obsługiwały linie Warszawa – Grodzisk i Warszawa – Milanówek od przeszło 40 lat. Choć składy nie były zbyt komfortowe – brakowało w nich klimatyzacji, a wsiadanie i wysiadanie utrudniały strome schody – to cieszyły się niezwykłym powodzeniem wśród podróżnych. Wszystko dzięki ich niezawodności. Palące słońce czy siarczysty mróz – EN94 zawsze były gotowe do wyjazdu w trasę. Po 40 latach ich „służby” przyszła pora na emeryturę.

Jeśli jesteście miłośnikami kolei, albo zwyczajnie chcecie się po raz ostatni przejechać „starą wukadką” to okazje będziecie mieli już dziś. O godz. 19.05 ze stacji Warszawa Śródmieście EN94 wyruszy w swój ostatni rejsowy przejazd. Podróżni, którzy chcą skorzystać z tego przejazdu w kasie biletowej muszą poprosić o okolicznościowy bezpłatny bilet. Skład do Grodziska Mazowieckiego dotrze o godz. 20.04. – Po przybyciu pociągu do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska pojazdy EN94 po ponad 44 latach służby zostaną ostatecznie wycofane z eksploatacji i zastąpione nowoczesnymi pojazdami serii EN100 (typ 39WE) – czytamy na stronie przewoźnika.

Zachęcamy wszystkich do zabrania ze sobą aparatów i uwiecznienia ostatniego przejazdu – czy to z wnętrza pociągu, czy z przystanków. Zdjęcia prześlijcie na adres: kontakt@wpr24.pl. Z nadesłanych fotografii stworzymy pamiątkową galerię, która zamieścimy na portalu wpr24.pl

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.