Powstanie ścieżka rowerowa przy DW 720

Podkowa Leśna / Region

Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. W regionie powstanie ścieżka rowerowa. Niebawem ruszą konsultacje lokalnych włodarzy w sprawie nowej drogi.

Od wielu lat jazda na rowerze cieszy się ogromną popularnością w sezonie wiosenno – letnim. Dwa kółka pełnią funkcję nie tylko sportową, ale stały się również środkiem transportu.

W regionie powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. Włodarze wielu gmin dążą aby drogi dla rowerzystów były połączone siecią tras. Ze względu na brak odpowiednich funduszy w wielu miejscowościach powstają ścieżki na niewielkich odcinkach. Rowerzyści często muszą pokonywać dystans na jezdniach, gdzie szybko poruszają się samochody bądź po chodniku.

Lokalizacja tras rowerowych nie powinna być przypadkowa. – Na zdecydowanej większości ulic w Podkowie Leśnej budowanie wydzielonych dróg dla rowerów nie jest ani możliwe, ani konieczne. Na większości dróg trasy rowerowe mogą z powodzeniem powstawać dzięki uspokojeniu ruchu, czyli ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Rowery bez problemu pojadą wspólnie z samochodami, pod warunkiem, że kierowcy dostosują się do przepisów – twierdzi Artur Tusiński, burmistrz gminy Podkowa Leśna. – Ścieżki rowerowe w przypadku Podkowy i gmin okołowarszawskich, to tak naprawdę tylko jeden z wielu sposobów na tworzenie wygodnych i bezpiecznych tras rowerowych w gminie, ale przede wszystkim służą do przemieszczania się pomiędzy naszymi miejscowościami – dodaje.

W regionie powstanie trasa dla rowerzystów. – Wraz z samorządami gminy Nadarzyn i gminy Brwinów chcemy opracować koncepcję budowy ścieżki rowerowej z Otrębus do Nadarzyna, w pełni oświetlonej, która fragmentem biegłaby po terenie Podkowy na wysokości leśniczówki. Na najbliższej sesji rada miasta pochyli się nad uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie trójstronnego porozumienia przez miasto Podkowa Leśna, Nadarzyn i Brwinów w sprawie współpracy przy przygotowaniu koncepcji rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 720 od skrzyżowania z ul. Piaseckiego w Otrębusach do skrzyżowania z ul. Plantową w Nadarzynie wraz z przebudową skrzyżowania z drogami gminnymi ul. Jeżynową w Strzeniówce oraz ul. Anny Marii i ul. Nadarzyńską w Otrębusach – informuje włodarz Podkowy Leśnej. – Liderem porozumienia będzie Nadarzyn, cześć projektową finansowałyby trzy gminy, natomiast wykonawstwo spoczywałoby na Zarządzie Dróg Województwa Mazowieckiego – dodaje.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Powstanie ścieżka rowerowa przy DW 720”

 1. Betonoza pisze:

  Dobrze zaprojektowane ścieżki rowerowe to fajna sprawa. Ale zobaczcie co zaprojektował jakiś idiota w Nowej Wsi ( ścieżka rowerowa z Nowej Wsi do Nadarzyna). We wsi Granica wycieli szeroki pas starego lasu, przez który przebiegała stara ścieżka gruntowa, a teraz betonują tą patelnię kostką i krawężnikami. Zniszczyli kilkaset metrów pięknego terenu. nie wspominając o tym że wycieli drzewa w okresie lęgowym ptaków. Za taki wandalizm powinny być sankcje prokuratorskie.

 2. none pisze:

  Bardzo dobry pomysł. Jestem za – jedynie proszę, żeby ścieżka była wytyczona po jednej stronie drogi 720, bez żadnych „teleportów”. A, i jak rozumiem, jest to inicjatywa gminy Nadarzyn (która jest/ma być liderem porozumienia)? Ciekawe, że po raz kolejny Brwinów nic w tym kierunku nie ma ochoty robić z własnej woli. Zapamiętam i uwzględnię przy okazji kolejnych wyborów samorządowych.

 3. z podkowy pisze:

  Dobry pomysł. Jest tam duży ruch i sporo rowerzystów, do tego ciemno, zakręty i wąsko. A przy okazji może chodnik dla pieszych, nie tylko droga dla rowerów? Sporo osób chodzi poboczem od Otrębus do Ośrodka dla Uchodźców.

 4. Grzegorz pisze:

  Hmm,.. chyba bardziej potrzebna jest ścieżka rowerowa łącząca Pruszków z Podkową Leśną. Idealnym rozwiązaniem byłaby ścieżka wzdłuż linii WKD.

 5. OLO pisze:

  chyba sam będziesz 30 jeżźził…..

 6. AvP pisze:

  Można zrobić ścieżkę rowerowa od Pruszkowa do Grodziska Mazowieckiego

  • cyklista pisze:

   W większości już istnieje. Popatrz dobrze.

   • none pisze:

    Niby gdzie istnieje? Na odcinku Pruszków-Komorów-Nowa Wieś-Kanie-Otrębusy nie ma żadnej DDR. Tylko gdzieniegdzie wydeptane ścieżki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły