Podkowa uzyskała dofinansowanie na ogrody deszczowe i zieleń

Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat złożył wniosek o dotację z budżetu województwa mazowieckiego na nasadzenia zielone i utworzenie ogrodów deszczowych. Gmina Podkowa Leśna uzyskała wsparcie na realizację inwestycji.

W regionie od lat istnieje problem związany z suszą. Gmina Podkowa Leśna podejmuje działania służące retencjonowaniu deszczówki w miejscu opadu. – Ogrody deszczowe zbierają wody opadowe z tzw. terenów uszczelnionych. Jeśli jest to dach, to ogród zasila woda z rynien. W przypadku wody z chodników czy dróg potrzebne jest wykonanie odpowiednich spadków lub zagłębień, by woda miała gdzie spłynąć. Dzięki odpowiedniej roślinności oraz warstwom filtrującym, podłoże ogrodu deszczowego jest w stanie oczyścić wodę i wprowadzić ją do głębszych warstw gleby. Takie ogrody planujemy w trzech miejscach: dwa przy ul. Sienkiewicza i jeden u zbiegu ul. Myśliwskiej i Błońskiej – informuje Artur Tusiński, burmistrz gminy Podkowa Leśna. – Będzie to polegało na ukształtowaniu niecki, wypełnieniu niezbędnym materiałem organicznym, umieszczeniem elementów drenujących i nasadzeniu roślin wieloletnich dedykowanych do tego typu założeń – dodaje.

Gmina uzyskała również wsparcie na nasadzenia zielone w Podkowie Leśnej. – Zielenią zostaną obsadzone dwa odcinki nowo wybudowanych ul. Mickiewicza i Błońskiej. Pasy drogowe zostaną wzbogacone poprzez nasadzenia drzew, krzewów i bylin – mówi Tusiński.

Podkowa Leśna uzyskała wsparcie w wysokości 377 210 zł, czyli 50 proc. kosztów inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Podkowa uzyskała dofinansowanie na ogrody deszczowe i zieleń”

  1. EmtecSon pisze:

    Można? Można! A w Piastowie nic nie można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły